Wpis z mikrobloga

Hej Mirki! Potrzebuję porady w sprawach #remont. Będę odmalowywać pokój. Kilkanaście lat temu został on pomalowany farbą lateksową jak do kuchni/łazienki w dość wyrazistym kolorze. Chciałabym przemalować ten kolor na beż/kremowy. Jaka farba najlepsza? Czy mogę pomalować farbę lateksową czy powinnam ją ściągnąć, zaszpachlować, zagruntować i dopiero malować „na świeżo”? Czy jest może jakiś inny sposób pomalowania takiej farby? Proszę do pomoc :) #remontujzwykopem
  • 12
@dziewuszkazewsi ścianę odkurz, kup grunt najtańszy (ja używam opakowania po płynie do szyb i psikam na ścianę bo szybciej i czyściej niż kapiący pędzel, aby nie za dużo żeby nie ciekło, jak cieknie to rozetrzyj pędzlem zaciek), a potem oklej jak wyschnie taśma brzegi które chcesz i je zrób małym wałkiem / pędzlem farba a potem jedziesz całość wałkiem dużym. Na farbie nie oszczędzaj. Nie ze beckers odrazu ale nie jakas najtańsza.
@dziewuszkazewsi wyczyść ścianę mokrą gąbką, poczekaj aż wyschnie, zagruntuj, poczekaj aż wyschnie i maluj. Możesz potrzebować 3, 4 warstw farby więc kup więcej. Zainwestuj w beckersa, to są najlepsze farby.
@kwiateusz a bo mniej przebija ;) najtańszy grunt 5l za 8zl jest jak biała farba tylko bezbarwny. Lepiej kryje potem a łatwiej psiknac niż bazgrać ^^. Nikt tu nie mówi o głęboko penetrującym co się zeszklić może.
@dziewuszkazewsi: Grunt to bardziej na świeże ściany. Jednak, pierwsza warstwa może być lekko podlana gruntem do farby (lekko roźcieńczona, tak 1/12 gruntu). i nawet łatwiej się wtedy maluje.
Czyszczenie ściany jak najbardziej, ale bez tego i tak będzie ok xD

2 warstwy dobrej farby i tyle. Ja tam lubię beckersem malować, a nie jest też tak droga jak Sigma czy inny Flugger.