Wpis z mikrobloga

Hejka mam pytanie do ogrodników i znawców zieleni :)
#ogrodnictwo #rodos #dzialka #trawnik #roundap
Zasialem trawę i pięknie wchodziła. Spadł deszcz i po deszczu wyszło coś takiego. Praktycznie zadusilo cała trawę i mam same chwasty. Zastanawiam się co to jest bo cche kupić środek na ten syf tylko nie wiem czy są to jedno liściaste czy dwuliścienne.
Fushnikov - Hejka mam pytanie do ogrodników i znawców zieleni :) 
#ogrodnictwo #rodos...

źródło: comment_1630352322EysvcK8JxhkY62LJp0HD9c.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Slimshader nie zniszczą. Bo są środki które nie atakują traw. Ofc roundap nie wchodzi w grę bo on pali wszystko jak leci. Jeżeli miałbym to wyrywać ręcznie to bym całej armii potrzebował. Tego jest tysiące na 500m. Myślę nad chwastox 390sl. Podobno kazdy chwast dwu wypali.
  • Odpowiedz
@Fushnikov: a co posiałeś? Patrząc na ilość żółtych źdźbeł to chyba cos mało/rzadko kosisz? Jak nowa trawa to ja bym próbował ją kosić często (2-3 razy w tygodniu), zasilić nawozem jeszcze z azotem i trawa powinna sama zdusić te chwasty. To co zostanie to potraktuj starane targetu (wypala tylko dwuliscienne, mozna bezpiecznie nawet i na młodą trawę) i będzie git. ale koś to kurna opie bo to wygląda na jakąś łąke
  • Odpowiedz
  • 0
@Fushnikov są preparaty na chwasty dwuliścienne występujące na trawniku. Przy czym nie zaleca się ich stosowania na młodym trawniku (mi np zlikwidowało nie tylko chwasty ale też trawę). Jeżeli masz tego dużo to randap i sianie na wiosnę
  • Odpowiedz