Wpis z mikrobloga

Rozmyślenia czysto teoretyczne.

Załóżmy, że typowy Kowalski wykopał/kupił x lat temu kilkanaście BTC, które chce dziś spieniężyć. Na tak zwariowanym rynku jest zapewne wiele osób, które z dnia na dzień stają się milionerami.

Interesuje mnie procedura przelania z giełdy/ dark poola tak zawrotnej kwoty na konto bankowe.

Raczej w każdym banku zapali się czerwona lampka. Nie wspomnę o polskimi urzędzie skarbowym...

Jak waszym zdaniem załatwia się tak duże transfery? Czy w grę wchodzi private banking?Czy są firmy które specjalizują się w załatwieniu takich spraw?

#bitcoin #kryptowaluty #bank #banki #bankowosc #finanse
  • 21
  • Odpowiedz
@damian29 moje diswiadczenia:
- kilka małych przelewów zamiast jednego dużego
- na giełdę też wpłacaj paczkami. Np po 1 btc
- mBank nie robił mi żadnego problemu
- pamiętaj tylko w następnym roku rozliczyć to z US
  • Odpowiedz
@damian29 może skorzystałbym z jakiegoś biura podatkowego (niech będzie nawet Mentzena) , żeby wyjaśnić dokładnie szczegóły, ale z tego co pamiętam to standardowo 19% belki od dochodu + danina solidarnościowa, od takiej burżujstwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla pewności wypłaciłbym do kilku banków (chociaż każdy i tak ma obowiazek zgłosić do US powyżej kwoty $25k?) i przelewał też partami na giełdy.
  • Odpowiedz
@damian29: jeżeli mieszkasz w Niemczech to na legalu obowiązuje 0% podatku o ile hodl trwał conajmniej rok. Jeżeli nie mieszkasz, to zawsze możesz się przenieść na pół roku + 1 dzień (rezydencja podatkowa) i dopiero podczas tego okresu zamienić crypto na fiat. Na wszelki wypadek i tak opłaciłbym beratera w Niemczech, żeby na swoje nazwisko wziął to rozliczenie i wszystko dokładnie sprawdził w przepisach. Korzystając z meldunku w Niemczech tam kupiłbym
  • Odpowiedz
@damian29: Co za typ... Wszystko zależy od prawa gdzie masz to konto bankowe i gdzie rozliczasz się z podatków. Sprzedajesz BTC na giełdzie, wypłacasz sobie fiata na konto a US monitoruje z automatu każdy przelew chyba powyżej 15 000 euro. Jeżeli obracasz większymi kwotami, nikt na to nie zwróci uwagi, ale jeżeli nie, to po prostu mogą byc ciekawi skad masz te pieniadze. Ty powiesz że ze sprzedaży BTC. Uznają to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rejuvenate: no w bitomatach jest chyba właśnie max 60k, jest taki problem ze może nie być kasy w srodku, ja musiałem jechać 2 razy do Warszawy z rzędu a blisko nie mam, bo za pierwszym razem się okazało ze ktos już wypłacił i brak gotówki, a jak online ustawiłem konkretny bitomat to z innego nie dało się wypłacić tej samej transakcji
  • Odpowiedz