Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki i Mirabelki
Ostatnio prezentowałem Wam polskie treści, ale dzisiaj dla odmiany chciałbym Wam pokazać Kowno, które odwiedziłem kilka dni temu. To była moja druga wizyta na Litwie, gdyż 2 lata temu miałem okazję zwiedzić Wilno.
Kowno w 2022 będzie Europejską Stolicą Kultury. Uważam, że miasto zasłużyło na ten tytuł, ponieważ znajduje się tam mnóstwo ciekawego street artu, z czego najbardziej znany jest Różowy Słoń.
Warta zobaczenia jest też tzw. Kiemo Galerija, czyli podwórko z muralami oraz pięknymi instalacjami, a za każdą z nich stoi jakaś historia. Kowno to kilka ciekawych gotyckich kościołów, pozostałości zamku zbudowanego przez Krzyżaków, XVI wieczny ratusz zwany Białym Łabędziem i prawdziwa perełka, którą jest klasztor kamedułów w Pożajściu.
Przygotowany przeze mnie artykuł o Kownie wrzuciłem do znaleziska - Jeśli się Wam spodoba to kopnijcie :)

#antekpodrozuje #litwa #europa #podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #streetart #mural

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
antekwpodrozy - Czołem Mireczki i Mirabelki
Ostatnio prezentowałem Wam polskie treśc...

źródło: comment_1630342052L6wXEJuTn7FPo80KkfqJrB.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz