Wpis z mikrobloga

Siemanko, potrzebuję waszej opinii i pomocy odnośnie silników 2.0t w vagach. Konkretnie mi chodzi o Audi 8p od 2005 roku w górę, wersja 200 konna z napędem quattro w manualu. Czy są jakieś różnice pomiędzy rocznikami i czy to prawda, że każdy jeden jest beznadziejny i potrzebuje remontu? Załóżmy, że jest to samochód bez wad ukrytych, dobrze serwisowany i ogólnie bez niespodzianek. Rozważam modele właśnie od 2005 roku do ~2010. Przyjmijmi, że te silniki padały przy maksymalnie 160k przebiegu, poprawcie mnie jeśli się mylę. Co z jednostkami, które mają najechane ponad 200k? Są po remoncie/wymianie silnika, czy istnieją jakieś jednostki, które będą się sprawdzały? #motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #zlomnik #audi #vag
Pobierz pjukar - Siemanko, potrzebuję waszej opinii i pomocy odnośnie silników 2.0t w vagach....
źródło: comment_1630339531DGgd7SQ7ylQ1zw7Z53xSqw.jpg
  • 21
i czy to prawda, że każdy jeden jest beznadziejny i potrzebuje remontu?


@pjukar: bzdura. Jedyna wada 2.0TFSI 1 gen to wadliwy modul pompy oleju, swap na stary typ wychodzi ok 1k pln, czyli tyle ile uzywany ori modul. W do u jedt a3 2006 z tym motorem, zrobione po zmianie pompy 100kkm, aktualnie 300kkm, i to na LPG, 0 problemow z motorem. Jedynie dosc glosno te silniki pracuja.
Przyjmijmi, że te silniki padały przy maksymalnie 160k przebiegu, poprawcie mnie jeśli się mylę. Co z jednostkami, które mają najechane ponad 200k? Są po remoncie/wymianie silnika, czy istnieją jakieś jednostki, które będą się sprawdzały?


@pjukar: haha xD, na oryginalnych modulach robia spokojnie 200-400kkm, w rodzinie po 220kkm modul byl jak nowy i poszedl uzywany dalej na allegro i zalozona pompa z 1.8T dla swietego spokoju. Januszowego #!$%@? nie warto sluchac bo
W do u jedt a3 2006 z tym motorem, zrobione po zmianie pompy 100kkm, aktualnie 300kkm, i to na LPG, 0 problemow z motorem.


@SpokojnyPan:
bezpośredni wtrysk zagazowaliście?

dlatego hasztag zlomnik, bo większość jeździ max 2 letnimi furami


@pjukar:
a co ty, nówki z salonu tutaj tylko królują wszyscy programiści 35k i nawet nie tankują, tylko biorą następne auto z salonu

a tak na serio, to ciężko wpisać w google: