Wpis z mikrobloga

Szukam opinii o silniku 1.2 Turbo D-4T (116 KM) montowanym w Toyocie Corolli. Może któryś z wykopków posiada ten wynalazek, albo któryś z mechaników miał okazję go naprawiać. Jak to to się sprawuje? Jest szansa przejechać nim kilkaset tysięcy kilometrów bez generalnej naprawy, czy to już wytwór nowoczesnej inżynierii, który ma za zadanie generować zyski dla serwisu.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #toyota #corolla
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@inko-gnito Mam taką toyotę już prawie rok. Super silnik, w miarę zrywny, w miarę oszczędny jak na benzynę. Myślałem, że będzie brakowało mocy, jednak jazdy testowe miło mnie zaskoczyły. Okazało się, że ma bardzo dobrą charakterystykę, nawet w kombi.
  • Odpowiedz
@ex_di: no właśnie, kombi... Da się tym jechać z rodziną na wakacje i pełnym bagażnikiem? Wyprzedzę tym tira na drodze powiatowej, czy tylko na autostradzie mając dla siebie cały pas?
Ile kilometrów zrobiłeś tym samochodem? Były jakieś problemy?
  • Odpowiedz
  • 0
@inko-gnito da się. ma bardzo dobrą charakterystykę między 1500 a 4000 obrotów. Do tego to pełnoprawny silnik czterocylindrowy, a nie trzycylindrowa kosiarka. W trasie wyprzedzisz tym zdecydowanie szybciej, pewniej i bezpieczniej (masz możliwość redukcji) niż hybrydą 1.8. A hybryda jest 15k droższa i w zasadzie nadaje się tylko do miasta. Zrobiłem prawie 10k, zero problemów. Jestem bardzo zadowolony z tego auta, jeździłem w ramach testów 1.5 tsi volkswagena i toyotowskie 1.2 zrobiło
  • Odpowiedz