Wpis z mikrobloga

@elon_w_zbozu: tak jak pisałem, przy przeglądaniu facebooka to i MacBook 12 na Intelu dawał radę i się nie grzał. Brak chłodzenia sprawia że komputer średnio się nadaje do pracy pod obciążeniem.

@uwielbiam: Wymianę dysku zleć serwisowi najlepiej bo matryca jest klejona. RAM możesz sam wymienić, spokojnie łyknie 64GB czego M1 nie obsługuje.

To co robisz że M1 będzie dużo szybszy od i5?
  • Odpowiedz
@rybak17: dzięki za radę, 90% czasu spędzam w Logic Pro X który non-stop wywala mi, że dysk jest za wolny. okazjonalnie Ableton Live który ma już wsparcie dla M1. i tak czekałem od czasu premiery M1 aż wszystkie moje wtyczki będą obsługiwane.

@elon_w_zbozu: mnie vima nauczyli na studiach, mogę nawet zawołać kto dokładnie bo ma tu Szanowny Doktor konto. ale się wstydzę.
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: No niby takkkk ale popatrz z tej strony:

sprzedam iMaca za jakieś 6000
sprzedam jeszcze starszego czyli mojego MacBooka 2013 Retina za 2000

Mam 8000 na MacBooka Air z M1 + jakiś spoko monitor + może jakaś spoko
  • Odpowiedz
@zajoncpoziomka: tak tylko dobrze wcześniej kupić nowe taśmy klejące i odpowiednie narzędzia. Ja bym wolał zapłacić 200zł mimo że sam w iMacach rozbierałem i czyściłem matryce LCD z kurzu.
  • Odpowiedz
@rybak17: Oczywiście ze lepiej oddać bo 200 to nie dużo a zestaw ifixit kosztuje ze 130. Na Amazonię sama taśma ok 50. Tylko trzeba się pofatygować do miasta i zostawić kompa na pare dni. Chyba ze mieszkasz blisko.
  • Odpowiedz