Wpis z mikrobloga

@schriker: jesień tak długa. myślisz, że przy iPhonach to ogłoszą?

@elon_w_zbozu: w sensie faktycznie air jest spoko, nie ma wiatraków więc można kopcić nawet najbardziej tłuste jointy przy nim. pytanie tylko jak będzie po 3-5 latach z nim, co z baterią. taki Mac mini mi się wydaje, że pociągnie 2x dłużej.
nie ma wiatraków więc można kopcić nawet najbardziej tłuste jointy przy nim


@uwielbiam: mam aira z m1 już pół roku i z kopceniem nie ma problemu, bo o ile procek potrafi dojść do 100C to ma programową regulację temp, że obniża taktowanie i schodzi do 90 z czasem ( ͡° ͜ʖ ͡°) i można tak ciągnąć kompa setki godzin i nic się nie dzieje, a do tego
@elon_w_zbozu: tak sobie tłumacz brak kasy na dołożenie do Pro. Sporo osób wkłada thermopady żeby poprawić chłodzenie w Air.
Przeglądać Facebooka można obecnie na lodówce i też się nie grzeje.
tak sobie tłumacz brak kasy na dołożenie do Pro. Sporo osób wkłada thermopady żeby poprawić chłodzenie w Air.


@rybak17: nie żeby poprawić chłodzenie, tylko wydajność xD

Chłodzenia jest aż nadto w podstawowej konfiguracji. Termopady trzymam, żeby Wiedźmin 3 płynniej chodził ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elon_w_zbozu: apple nie oszukuje fizyki, ich układy działają jak każde inne. Pro ma wentylator i bardzo dobrze :)
MB12 już w 2015 roku nie miały wentylatorów i do facebooka też wystarczało.
@rybak17: 1. mam monitor
2. byłem głupi i młody - kupiłem z fusion drive 1tb + najgorszy i5

@schriker: dobry pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@elon_w_zbozu: też oglądałem ten odcinek linusa, jednak wolę sobie wazektomię zrobić jak będę miał na to ochotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rybak17: no spoko ale do ciężkiej ku*wy - czemu nie zrobili wersji pro bez
@elon_w_zbozu: w sensie co do tego maca mini no to mi głównie chodzi o to, że bardzo lubię to zmuszanie się do wstania rano do biurka, siedzenia przed monitorem a nie jakimś gównianym 13 cali ekranikiem. mniej leżenia w łóżku z netfliksem, w szkole i tak mamy iMaci do pracy. chodzi bardziej o to żeby limitacjami się zmuszać do większej produktywności.
air to pomyłka z tym systemem chłodzenia ale cenę trzeba jakoś wykręcić


@rybak17: wtf, ja właśnie uważam, że zrobili świetną robotę. Po co system chłodzenia skoro procek przez 99% czasu ma poniżej 40C?

@uwielbiam: termopady to tylko jak grasz w gry lub katujesz procek. Przez pozostały czas nie mają racji bytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a jaki to rocznik?


@rybak17: 2017

eGPU mi nie jest potrzebne, mam i tak od 2 lat ustawione SwitchResem mniejsze DPI a wgl nie używam gpu chłonących aplikacji. ram bym dołożył ale nie wiem jak się otwiera tego imaca żeby zmienić dysk