Wpis z mikrobloga

Czy miał ktoś doświadczenie ze zmianą ortodonty i przeniesieniem leczenia, dokumentacji od jednego do drugiego? Bo czasem zdarzają się sytuacje, że ktoś zmienia miejsce zamieszkania, miasto, kraj i zastanawiam się czy ortodonci nie mają problemu z przekazaniem i przejęciem pacjentów

#ortodoncja
  • 6
@zexan: trzeba się mocno naprosić żeby ortodonta przyjął cudzego pacjenta. Z prostej przyczyny - nikt nie chce po kimś kończyć pracy. Większość nie będzie chciała przyjąć.

Lekarze nie chcą brać się za tych pacjentów, bo każdy lekarz ma trochę inną strategię do różnych wad, kieruje się innymi zasadami. Jeden lekarz robi ortodoncję po łebkach i np. każe usuwać zęby, które można swobodnie ustawić stosując inną strategię, a drugi stwierdzi że nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zexan: Zależy od lekarza. Ja zmieniłem ortodonte bo nie bylem zadowolony z leczenia i musialem mieć zdjęty stary aparat i założony nowy u nowego orto.
Pierwszy orto robił mi kamuflaż a drugi przygotowanie do operacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetator21: U pierwszego już nie pamiętam dokladnie, ale chyba po 1500 za łuk.
U drugiego musiałem zdjąć aparat, odczekać kilka miesięcy żeby zęby odpoczęły i znowu założyć aparat (1800 łuk). Na ten moment jestem juz po operacji dwuszczekowej.