Wpis z mikrobloga

Czy byłby ktoś łaskaw powiedzieć w końcu jakie realne stawki za godzinę pracy ze wszystkimi dodatkami i pierdołami proponuje się ratownikom na kontraktach,że rzucają papierami? Przecież szpitale w warszawie proponują po 45-48 zł na zleceniu(czyli o wiele korzystniejsza forma niż kontrakt-wysokie chorobowe w razie wypadku,o wiele wyższa emerytura) co jest BARDZO GODNĄ STAWKĄ.Czy może ktoś mi w końcu wyjaśnić o co chodzi?
#ratownictwo
  • 12
@FateDestiny: No czyli ratownicy KŁAMIĄ W ŻYWE OCZY.Twierdzą,że mają gołe 24 zł brutto/h.Okazuje się,że mają OBOWIĄZKOWO jeszcze 16 zł brutto/h.Czyli razem 40 zł brutto/h.Rozumiem,że tej ofercie z 1 screena też doliczany jest obowiązkowo jakiś dodatek? Czyli ratownik ze stażem od 2 do 5 lat 24 zł brutto/h plus obowiązkowo jeszcze 16 zł brutto/h tak?
Dobrze zatem OBIEKTYWNIE stwierdzam,że stawka 40 zł na kontrakcie NIE JEST NISKĄ I GŁODOWĄ STAWKĄ.Jest to zarobek
@pracze-odrzenskie: Da się znaleźć miejsca, gdzie kwota bazowa to 21-22zł/h. Podwyżki, które wywalczyli miały być ujęte w podstawie, a zostały dorzucone jako dodatek, który obowiązuje do końca roku. Do tego są miejsca, gdzie z pensji potrącano im opłaty za korzystanie z pomieszczeń socjalnych w trakcie dyżuru. Szkolenia, które ustawowo muszą wykonywać, także finansują z własnej kieszeni i z własnego urlopu. Ciuchy również za własne pieniądze. Miał być wprowadzony system gradacji, możliwość
@FateDestiny: A moja siostra magister farmacji która mimo umowy o pracę TEŻ musi robić szkolenia za własne pieniądze(farmaceuci też zbierają punkty) i dodatkowo płacić na złodziejską izbę aptekarską 480 zł rocznie zarabia MNIEJ niż ratownik bo dawnej szkole policealnej,który nie musi mieć nawet matury.Nie wiem skąd ten mit drogich szkoleń.1800 Zeta raz na głupie 5 lat to dużo??? (Sprawdzałem-tyle kosztują łącznie szkolenia za 200 punktów) buty i gacie raz na rok
@FateDestiny: zresztą pomilyłem się w obliczeniach.Żadne 200 Zeta z własnej pensji na szkolenia i ciuchy.Komplet ciuchów za 800 Zeta rocznie i średnio 350 Zeta rocznie na szkolenia(bo masz aż 5 lat żeby zebrać te punkty) to nam daje 100 zł miesięcznie.O Panie! MAJĄTEK!!!!
@pracze-odrzenskie: Skoro ratownik/cy zatrudnieni na własnej działaności gospodarczej wyceniają swoje usługi za Xzł/h i jak ich nie dostają to rozwiązują umowę to przecież jest to normalny rynek pracy. Jak przysłowiowy areczek rzuca prace w januszexie to jest Ok bo wolny rynek pracy i pójdzie do lepiej płatnej pracy ale jak ratownik rzuca prace w januszexie (tak 99% stacji to januszex*) to wyliczamy za ile ma pracować i już, bo według anonka
@pracze-odrzenskie: Bardzo różnie, stawki wahają się na kontraktach od 28 do 60zł. Sęk w tym, że wreszcie ratownicy zaczęli się cenić tak jak powinni-odpowiedzialność i mnogość wykonywanych procedur w polskim ratownictwie medycznym jest bardzo wysoka. Do tego są duże niedobory kadrowe i ratole wreszcie zrozumieli, że są bardzo potrzebnymi specjalistami i nie ma żadnego powodu dla którego nie mieliby zbliżać się coraz bardziej do stawek lekarskich. Bo w dzisiejszych czasach jak