Wpis z mikrobloga

@DeLorean: no i? Wyjasnij bo nie kumam w czym problem.

3 male panele ustawione pod katem i umieszczone jeden nad drugim. Jasne ze mozna zastapic jednym ale moze nie mozna bylo jednego duzego?

Uprzedzajac: jak sa pod odpowiednim katem to nie zaslaniaja sie nawzajem i tworza "jeden wiekszy panel"
  • Odpowiedz
przyjrzyj się tym panelom uważnie, tam jest mały detal ;)


@DeLorean: OK odpalilem w nowym oknie i popatrzylem.

No jest siatka :). Tak szczerze to za cholere sie na tym nie znam (nie moj cyrk) ale jak ostatnio w okolicy spadl grad wielkosci pilek tenisowych i ludziom pouszkadzalo panele to tak z ciekawosci zaczalem sie zastanawiac czy jest sens umieszczenia siatki nad
  • Odpowiedz
nie rozumiecie, ze powierzchnia paneli nie moze byc niczym zacieniona, nawet siatka? XD


@peszmerd: No wlasnie nie rozumiem i to jest to co mnie ciekawi. Masz jakies obliczenia, dane ktore pokazuja jak siatka z 0,5mm "drutu" o oczkach 1cm wplywa na sprawnosc?

Bo jesli nie masz i twierdzisz ze poprostu nie moze to sorki ale wsadz se te twierdzenie sam wiesz gdzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99 rzucenie cienia na jedną komórkę w postaci dwóch palców to jest już jakieś -50% mocy całego panelu (zakładając że komórki są w szeregu). Ten słup zasila jakiś system alarmowy na budowie. I to nie są małe paneliki, a te duże pełnowymiarowe panele.
  • Odpowiedz
I to nie są małe paneliki, a te duże pełnowymiarowe panele.


@DeLorean: Zle odebrales co napisalem. Pierwszy komentarz pisalem nie widzac siatki i zalozylem ze poprostu nie bylo jak zrobic "duzego" jednego panela (panelu?) to zrobili 3 mniejsze. Wymiar nieistotny.

Jak pisalem nie jestem w temacie ale mnie ciekawi. Jak siatka z "drutu" 0,5mm o oczku powiedzmy 1cm (a potem 2 cm itp) wplywa na sprawnosc. Masz linki do obliczen
  • Odpowiedz
@DeLorean: dalbym ci minusa. to ty coś twierdzisz na spółę z @peszmerd: i nie podajecie źródeł tylko ą ę przyjdź do mnie. Jak coś twierdzicie, to na was leży obowiązek tego udowodnienia. @gorzki99 sie pytal, a wy tylko januszujecie chłopską logiką
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rhqq: to ze chleb robi sie w piecu tez mam ci zdjecie zrobic bo inaczej nie uwierzysz? Czy ja mam z pieciolatkiem do czynienia? XD o nie, dalbys mi minusa! To straszne, nie rob tego.
  • Odpowiedz
  • 0
@rhqq stary, nie będę dla Ciebie doświadczeń robił bo używam paneli i doskonale wiem jaki wpływ na wydajność ma odrobina cienia na chociażby jednej celi.
  • Odpowiedz
@DeLorean: nie prosze o doswiadczenia, prosze o podstawę naukową. nie pytam nawet o to co robisz w domu. jakiego typu masz panele i w jaki sposób wykonaną instalację. o to samo poprosił gorzki. nie obchodzą mnie dowody anegdotyczne.
@peszmerd: o wielki, wielce oświecony, pewnie ci wykładali podstawy działan PV w przedszkolu już. przecież to takie oczywiste, a perowskity to ci z ręki jadły
  • Odpowiedz