Wpis z mikrobloga

przyjrzyj się tym panelom uważnie, tam jest mały detal ;)


@DeLorean: OK odpalilem w nowym oknie i popatrzylem.

No jest siatka :). Tak szczerze to za cholere sie na tym nie znam (nie moj cyrk) ale jak ostatnio w okolicy spadl grad wielkosci pilek tenisowych i ludziom pouszkadzalo panele to tak z ciekawosci zaczalem sie zastanawiac czy jest sens umieszczenia siatki nad panelami.

Nie mam zielonego polecia jak taka siatka ochronna
nie rozumiecie, ze powierzchnia paneli nie moze byc niczym zacieniona, nawet siatka? XD


@peszmerd: No wlasnie nie rozumiem i to jest to co mnie ciekawi. Masz jakies obliczenia, dane ktore pokazuja jak siatka z 0,5mm "drutu" o oczkach 1cm wplywa na sprawnosc?

Bo jesli nie masz i twierdzisz ze poprostu nie moze to sorki ale wsadz se te twierdzenie sam wiesz gdzie.
@gorzki99 rzucenie cienia na jedną komórkę w postaci dwóch palców to jest już jakieś -50% mocy całego panelu (zakładając że komórki są w szeregu). Ten słup zasila jakiś system alarmowy na budowie. I to nie są małe paneliki, a te duże pełnowymiarowe panele.
I to nie są małe paneliki, a te duże pełnowymiarowe panele.


@DeLorean: Zle odebrales co napisalem. Pierwszy komentarz pisalem nie widzac siatki i zalozylem ze poprostu nie bylo jak zrobic "duzego" jednego panela (panelu?) to zrobili 3 mniejsze. Wymiar nieistotny.

Jak pisalem nie jestem w temacie ale mnie ciekawi. Jak siatka z "drutu" 0,5mm o oczku powiedzmy 1cm (a potem 2 cm itp) wplywa na sprawnosc. Masz linki do obliczen i
@DeLorean: dalbym ci minusa. to ty coś twierdzisz na spółę z @peszmerd: i nie podajecie źródeł tylko ą ę przyjdź do mnie. Jak coś twierdzicie, to na was leży obowiązek tego udowodnienia. @gorzki99 sie pytal, a wy tylko januszujecie chłopską logiką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rhqq: to ze chleb robi sie w piecu tez mam ci zdjecie zrobic bo inaczej nie uwierzysz? Czy ja mam z pieciolatkiem do czynienia? XD o nie, dalbys mi minusa! To straszne, nie rob tego.
@rhqq stary, nie będę dla Ciebie doświadczeń robił bo używam paneli i doskonale wiem jaki wpływ na wydajność ma odrobina cienia na chociażby jednej celi.
@DeLorean: nie prosze o doswiadczenia, prosze o podstawę naukową. nie pytam nawet o to co robisz w domu. jakiego typu masz panele i w jaki sposób wykonaną instalację. o to samo poprosił gorzki. nie obchodzą mnie dowody anegdotyczne.
@peszmerd: o wielki, wielce oświecony, pewnie ci wykładali podstawy działan PV w przedszkolu już. przecież to takie oczywiste, a perowskity to ci z ręki jadły