Wpis z mikrobloga

przewymiarowanie instalacji nawet i 40-50% to nie jest dla mnie aż taki problem ¯_(ツ)_/¯ więc takie rozwiązania po prostu mi pasują.


@rhqq: Powoli :)

Ja nie jestem instalatorem i nie siedze w temacie. Przytoczylem tylko proste obliczenia jakby siatka mogla negatywnie wplywac na
  • Odpowiedz
@gorzki99: no właśnie wedle tego co czytałem badania, a nie "jaśnie pan powyżej ma gówniany panel i ocenia wszystko podług swoich kiepskich zakupów", to zapas np 10cm daje niewiele strat. wiadomo, będzie drożej, ale to nie stanowi dla mnie problemu. tez nie jestem instalatorem, ale powoli edukuję się w tej kwestii, bo chcę za wczasu uniknąć problemów
  • Odpowiedz
ale powoli edukuję się w tej kwestii, bo chcę za wczasu uniknąć problemów


@rhqq: No i to jest zdrowe podejscie.
Ale jak juz tak "gdybamy" to moze jakos da sie obliczyc jak wplywa siatka "bezposrednio nad panelem" (czyli jak na fotce) vs. siatka 2m (metry) nad panelem (w formie "klatki" w ktorej wszystkie panele siedza)?

Temat ciekawy, zmiennych duzo pytanie czy "sprzedawcy paneli" tak chetnie na pytania
  • Odpowiedz
@gorzki99: moim problemem jest to, że latem, kiedy najwiecej jest dziwnych zjawisk poogodowych mnie może nie być. ot specificzny case. i w takim przypadku każda firma ubezpieczeniowa zleje mnie ciepłym moczem
  • Odpowiedz
moim problemem jest to, że latem, kiedy najwiecej jest dziwnych zjawisk poogodowych mnie może nie być. ot specificzny case. i w takim przypadku każda firma ubezpieczeniowa zleje mnie ciepłym moczem


@rhqq: Znowu "gdybam" ale niby dlaczego?
Masz panele i po X czasu wracasz i zauwazasz uszkodzenia. Pytasz sasiadow i dowiadujesz sie ze 4 miesiace temu walnelo gradem i pouszkadzalo szystkim w okolicy. Co ma ubezpieczalnia do gadania?

Wszystko zalezy jaka
  • Odpowiedz
@gorzki99: pod warunkiem, że będę mieć sąsiadów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiem o czym mówisz. kamerki też wystawię sobie i resztę sieci - tą stronę już mam opracowaną. natomiast z firmami ubezpieczeniowymi mam kiepskie doświadczenia to raz, dwa nie wiem czy będę chciał ryzykować odcięcia od prądu, bo jeszcze sie nie zdecydowałem czy jestem wystarczająco popieprzony na offgrid - i to w sumie od tego
  • Odpowiedz
@rhqq: Ja tam nie wnikam po co Ci instalacja, jak ja ubezpieczyc i czy jestes wystarczajaco popieprzony :PP

Ja sie odnosze do tematu "jak zacienienie wplywa na wydajnosc". Bo to ze wplywa to nie podlega dyskusji. Tutaj nie trzeba nic sie domyslac no bo niejako "z definicji" musi wplywac.

Ale ze lubie tego typu zagwozdki to sie zastanawiam czy ktos to juz policzyl co wychodzi
  • Odpowiedz