Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry Mirki. Jestem różowym paskiem. Z niebieskim jesteśmy razem 8 lat. Do tej pory się nie oświadczył :( Temat delikatnie poruszałam kilkakrotnie ja, dodatkowo rodzice, teściowie, znajomi. Od kilku lat wałkują temat a tu nadal nic.
Nie podaje też żadnego powodu. Po prostu na razie nie, temat zawsze obraca w żart.
Miał teraz kolejne szanse na urlopie, wyjazd itd. Nie wykorzystał ich :(
Za tydzień planuję z nim porozmawiać poważnie.
Ja jestem coraz to starsza, pierwsze dziecko kalkulując chłodno już wyjdzie po 30tce. Temat ślubu leży i kwiczy - czeka na jego ruch.

Chciałabym ten temat z nim przegadać mądrze, bez atakowania, jak dorośli ludzie.
Obawiam się, że dowiem się, że nie jest mnie pewien, albo inaczej ubierając w słowa - że cały czas mnie testuje czy się nadaję.
Dajcie plusa i jakąś radę, bo mnie chyba krew zaleje jak coś takiego usłyszę :(
Chyba, ze macie podobne doświadczenia, to chętnie poznam Waszą opinię

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61294af348d68d000a5ca17f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 180
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Ja do niedawna byłam w podobnej sytuacji, tyle, że 5 lat związku. Ja chciałam rozwoju sytuacji i chociażby deklaracji (nie mówię od razu o ślubowaniu), a mój niebieski nie wiedział czego chce... Skończyło się tak,że zamiast większego zaangażowania z jego strony zaczął się bardziej odsuwać, a związek zaczął się spać.
W tej chwili jest juz moim eks.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Myśle ze albo ucieka od jakiejkolwiek odpowiedzialności albo cały czas liczy na to Ze spotka na swej drodze kogoś innego. Wiec póki co trzyma się ciebie ale czeka na okazje. Gdyby miał „uczciwe” zamiary powiedziałby Ci co nim powoduje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: I co zrobisz żeby dziecko nie było później? Zostawisz go i puścisz się z byle kim żeby tylko dziecko zrobić?

To że przez 10 ostatnich lat ci się nie udało.. to może pomysł po czyjej stronie jest wina.

A chłopak, może po prostu się boi. Wydatków, obowiązków itp. trzeba pogadać ale już widzę te wasza rozmowę z argumentami skierowanymi w jego stronę.
  • Odpowiedz
Tom: A może jest on uświadomiony? Mężczyzna w ramach ślubu więcej traci praw, niż zyskuje. W razie rozwodu sąd w większości przypadków stanie po stronie kobiety. Kobieta może nawet nakłamać przed sądem i to przejdzie. W razie rozwodu jest ryzyko alimentów nie tylko na dziecko, ale i na kobietę. Czy ktoś zna odwrotny przypadek, żeby kobieta płaciła alimenty na mężczyznę? Nie wspominając już o utracie majątku. Mężczyzna zbiera całe życie na
  • Odpowiedz
@takelbery: Korzyści i praw? Zgadzam się z tym, że kobiety dostają prawie zawsze opiekę nad dzieckiem. Nie uważam, aby było to ok, bo dziecko potrzebuje obojga rodziców, a nie tylko matkę. Jednak w moim odczuciu zawierając z kimś związek małżeński jednak zakładam, że będę z tą osobą do końca życia. Dużo teraz osób analizuje czy małżeństwo się opłaca. Generalnie związek się nie opłaca, bo zawsze się wyrzekasz części siebie dla kompromisu.
  • Odpowiedz
Wy przecież nic nie macie, dopiero w związku macie tyle kas y aby coś budować bo są dwie nędzne pensje, a nie jedna, a to co się zdobywa w związku w czasie rozwodu dzieli się na pół, chyba ze zdradzisz to cóż, ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE ŻYCIE.


@AnonimoweMirkoWyznania: xDDDD no wiadomo #!$%@? ŻADEN FACET NIE MA KASY, TYLKO DZIĘKI MAŁŻEŃSTWU SIĘ DORABIAJĄ xD szkoda że w większości przypadków to facet zarabia więcej,
  • Odpowiedz
@karollq: Opieka nad dzieckiem to tylko to co zdołałaś wyłapać? Serio? Widać nie znasz życia i nie wiesz na jaką mine potrafi się władować facet. I owszem znam szczęśliwe rodziny gdzie związek trwa aż do śmierci ale znam też przypadki gdzie wygląda to inaczej. Od pomówień o pedofilie, po zabranie majątku i alimenty dla byłej zony gdzie dla sędziny nie jest ważne ile zarabiasz a jaki w teorii masz potencjał na
  • Odpowiedz
@takelbery: Wiesz idąc po ulicy widzę jednak zadbane 40-latki przy łysiejącym, grubym mężu/partnerze. Znakomita większość kobiet ode mnie z pracy jest bardzo zadbana, atrakcyjna, czego o ich mężach w większości powiedzieć nie można. Nie jest Ci ślub potrzebny do tego, aby baba Cię wydymała bez mydła, bo wystarczy, że masz dziecko. Alimenty na żonę w Polsce są rzadkością w przypadkach orzeczenia o winie. W Polsce przeważnie nie zapadają takie orzeczenia, bo
  • Odpowiedz
@karollq: Ty swoje a ja swoje i tak możemy bez końca ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja Ci tylko wyjaśniam co widzą młodzi mężczyźni i jakie mają zdanie na ten temat. I żadne słowa z ust kobiety tego nie zmienią bo to są tylko słowa a nie czyny. Ślub to umowa prawna niekorzystna dla jednej ze stron i nic dziwnego że są osoby, które takich umów nie chcą.
  • Odpowiedz
@takelbery: Z punktu widzenia mojej osoby, to ślub jest skrajnie niekorzystny dla mnie :D ale tak można się licytować bez końca,wiec nie ma co. Miłego dnia !!!
  • Odpowiedz
Janek: Zawsze w temacie ślubu warto zadać sobie pytanie: PO CO ? Ślub to dla kobiety maksimum korzyści, dla faceta minimum. Myśląc trzeźwo - facet nie ma żadnych benefitów z podpisania papierka chyba, że kobieta posiada pokaźny majątek co jest rzadkością. Pozostało szukać innego jelenia...

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz