Wpis z mikrobloga

Ciekawostka logistyczna:
Zamówiłem na Amazon.fr ekspres do kawy (z wyprzedaży Warehouse Deals) z dostawą do Polski.
W statusie zamówienia pierwszym wpisem był Hanower, skąd paczka pojechała do Szczecina i tam została nadana DHLem. Ta trasa wydawała mi się sensowna, ale do czasu.
Po dotarciu przesyłki z etykiety wynikało, że paczka została tak naprawdę spakowana we Wrocławiu i stamtąd pojechała do Hanoweru (na dole etykiety są kody magazynów, przez które paczka jechała).
Ciekawe jak to się stało, że system uznał taką trasę za sensowną - wozić paczkę z Polski do Polski przez Niemcy. Przesyłka zamiast 450km zrobiła w sumie ponad 2000km.
#amazon #logistyka #transport
ms93 - Ciekawostka logistyczna:
Zamówiłem na Amazon.fr ekspres do kawy (z wyprzedaży...

źródło: comment_1630066273M6i4tju6kKJTykYQNmDWQw.jpg

Pobierz
  • 7
@ms93: Może przy sortowaniu coś #!$%@?. Ja do UK zamawiałem oststnio książkę, ze statusu wynikało, ze wyruszała spod Lipska, ale jak już doszła po etykiecie widziałem, ze wysłana została z Gliwic, potem pojechała do Niemiec, w Niemczech sprawy celne i samolotem wysłana do Anglii. Także różnie bywa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ubranyGRUBAS: Jak to nie mają, skoro jest amazon.pl? Poza tym zamawiałem już kilka razy do Polski z amazon.de i normalnie wysłali prosto z Wrocławia.
@ms93: w paczce miales tylko ekspres do kawy czy cos wiecej? bo czasami jest tak, ze jezeli paczka zawiera wiecej niz jeden przedmiot, a wszystkich przedmiotów nie ma w danym magazynie to w ramach 'eco friendly' wysylaja produkt do magazynu gdzie ten drugi przedmiot jest dostepny, tak zeby do klienta doszedl jeden karton, a nie wiecej. (ale ogolnie to debilizm, bo bardziej szkodliwa jest emisja spalin wytworzona w drodze transportu niz