Wpis z mikrobloga

Zapraszam na ostatnia część tego poradnika do Yanfei, a dziś zabieramy się za teamy, będzie to najdłuższy wpis ze wszystkich ze względu na to jak te postacie przyczyniają się do robienia ogromnych liczb więc najlepiej do obiadu poczytać albo w pracy jak się komuś nudzi.

W teamach jak wiemy jest coś takiego jak elemental resonance i jednym z najsilniejszych jest pyro resonance który daje 25% do ataku więc jest to perfekcyjne dla takiej ofensywnej postaci jaką jest Yanfei, wezmę pod uwagę każdą pyro postać oraz w jaki sposób będzie pomagać Yanfei na polu walki, albo poza nim.

- Zacznijmy od Amber. Jest to dobra postać na początek i chyba tyle można o niej powiedzieć dobrego, fakt ma taunta w postaci jej elemental skilla, ale cooldown jest naprawdę długi, dopiero od jej c4 ta wada jest naprawiona, zmniejszając cooldown o 20% i dodatkowo dostaje 2 królika do rzucania. To samo można powiedzieć o jej burście, ma duże obrażenia (aż 1074% na lvl13), ale sam czas trwania tej umiejętności wynosi tylko 2 sekundy, a skill wzmacnia atak i prędkość poruszania się dopiero po odblokowaniu c6. Na jej niekorzyść przypada też fakt że dostępna jest tylko na nielimitowanym bannerze, na którym nie ma żadnych zwiększonych szans na otrzymanie danej postaci, lub broni.

- Bennett może być moim pierwszym faworytem do dobrania go w tym teamie. Jego E może wygenerować trochę elemental orbów które naładują bursta Yanfei oraz sobie (należy pamiętać o tym by nie ładować tego skilla za bardzo bo się odbije przeciwko Bennettowi). Jego burst jest kluczowy, zostawia pole które poniżej 70% hp będzie leczyło nas w zależności od ilości hp Bennetta, a jeżeli jesteśmy powyżej 70% hp dostajemy bonus do ataku skalujący się z jego atakiem. Dodając do tego efekt jaki ma 4pc Noblesse set czyli 20% ataku po użyciu burst tworzymy z main dpsa potwora który ma w ciul ataku.

- Diluc był używany przeze mnie przez większość czasu i to tylko z jednego powodu, kiedy traciłem Yanfei albo miała bardzo mało hp często to właśnie on dokańczał robotę, sam w sobie jest bardzo dobrym dpsem, jego burst kosztuje tylko 40 energii a biorąc pod uwagę jego 3 pasywkę która wydłuża mu efekt pyro na broni po burście o dodatkowe 4 sekundy możemy szybko nabijać bursty jeden po drugim nie tracąc efektu pyro na claymorze. Polecam osobiście wykorzystywać go z 4pc crimson witch setem, jeżeli będzie nieciekawa sytuacja w walce z pewnością uratuje wam dupę.

- Klee bym odradzał brać ze względu na to że mamy już Yanfei jako catalysta, chociaż biorąc pod uwagę to co wcześniej pisałem o Dilucu i przeniesiemy to na Klee to nie jest to wcale zła sytuacja, kiedy Yanfei ma mało hp Klee może wejść i stać się tym najważniejszym dpsem który dokończy robotę z bursta który będzie atakował z nią. Jej dodatkowym plusem będzie fakt że posiada 2 stacki na swoim elemental skillu, a każda pojedyncza mina zadaje prawie 70% obrażeń na 13 lvlu. Więc tak samo jak w przypadku Diluca, kiedy sytuacja będzie nieciekawa Klee może szybko zastąpić Yanfei jako main dps

- Xiangling jest moim drugim faworytem do teamu, jest to kolejny 4* który jest dostępny wszędzie tak samo jak Bennett, jej elemental skill, czyli Guoba po zniknięciu zostawia paprykę, która zwiększa atak o 10% na 10 sekund, niby zwyczajne, ale to co pomoże Yanfei zaczyna się w konstelacjach Xiangling, jej c1 zmniejsza pyro res o 15% po trafieniu Guoby, którego zasięg jest zwiększony po odblokowaniu drugiej pasywki. To nie koniec, przechodzimy do jej bursta który na c4 zwieksza swój czas trwania o kolejne 4 sekundy, razem jest to 14 sekund kręcenia się jej bursta wokół Yanfei (o i dodatkowo można zmieniać postać a sam burst nie zniknie) a na c6 podczas trwania bursta każdy w teamie dostaje 15% pyro bonus dmg. Wszystko to sprawia że Xiangling na c6 staje się bardzo potężnym wsparciem dla Yanfei, a jedynymi minusami jakie mogłem spostrzec to ilość energii potrzebnej na jej bursta i cooldowny.

- Xinyan? Kto to? Ogólnie nie polecam, wspiera bardziej postacie korzystające z physical dmg, a po odblokowaniu c4 u Yanfei nawet tarcza Xinyan nie jest wcale już potrzebna

- Hu Tao i Yoimiyę postanowię omówić razem, obie nadają się na main dpsa niż Yanfei, ale jeżeli naprawdę chcemy mieć którąś z nich w teamie to warto wykorzystać quickswap team, czyli korzystać z elemental skilla Hu Tao jak i Yoimiyi, a kiedy efekt obu skilli przestanie działać można użyć bursta i przełączyć się na Yanfei. W przypadku Yoimiyi wygląda to lepiej ze względu na jej drugą część bursta, która zadaje pyro damage zaznaczonym przez jej bursta przeciwnikom a same obrażenia z wybuchu sięgają aż do 260% na 13 lvlu

Trochę rozpisałem się o drugim pyro slocie, teraz będzie mniej tekstu ponieważ będziemy rozmawiać o supportach, których Yanfei potrzebuje do wykonywania reakcji. Z pewnością odradzam wykorzystywanie electro reakcji ze względu na bardzo niekorzystne efekty jakie ta reakcja powoduje, plus jej mnożnik stanowczo odstaje od pozostałych.

Jeżeli chodzi o hydro postacie to z nich oczywistymi wyborami byliby Xingqiu, bądź Mona

- Xingqiu z bursta tworzy wodne ostrza które wyprzedzają ataki Yanfei, nakładając pierw efekt hydro, po czym kiedy pyro atak dosięga przeciwnika tworzy reakcję zadającą dużo obrażeń, niestety działa to tylko na normalne ataki więc charged ataki nie będą miały aż takiej siły jakiej byśmy się spodziewali, na plus za to można zaliczyć fakt że jest elemental skill tworzy wokół postaci ostrza, które po zniszczeniu wyleczą ową postać o 6% maksymalnego hp Xingqiu.

- Mona natomiast będzie wspierała zarówno elemental skillem jak i burstem, jej elemental skill jest tauntem który będzie nakładać status hydro na przeciwnika i będzie zadawał obrażenia, w taki sposób możemy wykorzystać reakcję pyro i hydro używając wzmocnionego ataku Yanfei jak i jej skilla czy bursta, dodatkowo burst Mony zwiększa obrażenia które przeciwnik otrzyma, zwiększy obrażenia ataku który przebije bańkę, oraz nałoży omen, czyli kolejne zwiększenie obrażeń jakie przeciwnik dostanie na łeb, a te bonusy to nie przelewki - 60% obrażeń które przeciwnik otrzyma i 940% obrażeń spowodowane wybuchem bańki.

Z cryo postaci wybrałem natomiast Dionę i Ganyu

- Głównym zadaniem Ganyu jest nakładanie cryo na przeciwników poprzez używanie elemental skilla i bursta. Jej e nałoży 2 razy status cryo (przy użyciu, oraz przy wybuchu), a burst będzie nakładał ten status co odłamek lodu przez 15 sekund, Yanfei zatem ma duże pole do popisu jeżeli chodzi o reakcje z cryo, a na dodatkowy plus składają się również niskie cooldowny jakie posiada.

- Zadaniem Diony jest leczenie sojuszników, jej elemental skill nałoży tarczę na postać, która po c4 Yanfei nie będzie aż tak potrzebna, dodatkowo wystrzeli jeszcze 2 cryo pociski które nałożą cryo status na przeciwnika, jest to zawsze coś w porównaniu do Xinyan. Jej burst trwa 12 sekund, w tym czasie jej burst tworzy pole które będzie zadawać cryo dmg i będzie leczyć sojuszników. Minusem jaki widzę w tej postaci są oczywiście cooldowny i duży koszt bursta, chociaż ten koszt po c1 zostanie obniżony do 65 ze względu na to że Diona dostanie zwrot 15 punktów energii po skończeniu się poprzedniego bursta.

Z anemo postaci wziąłbym pod uwagę Sucrose i Ventiego

Wolę ich omówiać razem ponieważ pełnią bardzo podobną rolę, ich zadaniem jest skupianie przeciwników w jednym miejscu za pomocą ich skilli, ich bursty natomiast przyciągają przeciwników w jeden punkt, dodatkowo pochłaniają jeden element oraz będą zadawać dodatkowe obrażenia tego elementu. W takim razie Yanfei może użyć jej pyro ataków by bursty te zaabsorbowały pyro element. Obie postacie będą pasowały do teamu, Venti ma lekką przewagę ze względu na cooldowny i czas trwania bursta, ale za to Sucrose będzie starała się zniwelować swoją stratę konstelacjami, z uwagi na to że jest 4* który jest dostępny wszędzie a Venti jest limitowaną postacią.

Na koniec zostawiłem geo i Zhongliego - z pewnością pomoże jego tarcza, która absorbuje 3389 obrażeń na 13 lvlu i dodatkowo po przytrzymaniu skilla tarcza ta będzie absorbować dodatkowe obrażenia bazujące na hp Zhongliego. Jego bust natomiast zrzuca wielki głaz zadający wielkie obrażenia i dodatkowo uniemożliwia poruszanie się przeciwników na 4 sekundy na 13 lvlu, na ogromny plus zasługuje koszt tej umiejętności i cooldown, a jest to podyktowane brakami w geo bateriach (poza takimi postaciami jak geo traveller czy ningguang).

No dobra a co jeżeli ktoś szuka wersji krótszej żeby tego nie czytać i sam później ogarnie? Już mówię i objaśniam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moje polecane teamy będą wyglądały następująco:
- Yanfei (main DPS)
- Pyro support/dps
- Hydro/Cryo support
- Cryo/Anemo/Geo support

Pierwszy team który pokażę wymaga trochę gry i odblokowania tych 5* postaci ale warto go spróbować jeżeli się ma następujące postacie:
- Yanfei
- Diluc (bądź inny dps) w przypadku kiedy chcemy supporta to Bennett
- Mona
- Ganyu

A czy jest team budżetowy? Oczywiście:
- Yanfei
- Bennett/Xiangling
- Xingqiu
- Diona
Team ten będzie produkował duże ilości leczenia więc na pewno nasza Yanfei nie zginie

A co z anemo?
- Yanfei
- Xiangling/Bennett
- Mona
- Venti/Sucrose

I tym akcentem kończymy pierwszą postać jaka jest Yanfei dajcie mi znać czy nie przesadziłem tym razem z tą ścianą tekstu, czy bardziej takie szczegółowe wpisy jednak się bardziej przyjmą i dodatkowo mam pytanie - z racji takiej że w następnym tygodniu wychodzi patch 2.1 a chciałbym omówić jednego z nielimitowanych 5* to chcielibyście abym w następnym tygodniu zrobił wpis do niej i przejść do postaci z 2.1, czy bardziej iść po kolei i omawiać kolejną postać za 2 tygodnie (prawdopodobnie Sayu)?
Dodatkowo #poradnikikozumo stało się tagiem autorskim więc ten tag będzie oficjalnym tagiem dla wszystkich poradników w celu szybszego wyszukiwania ich ( )
#genshinimpact #anime
NepNepu - Zapraszam na ostatnia część tego poradnika do Yanfei, a dziś zabieramy się ...

źródło: comment_16300630457Em6WvWxBgtRF6GG25HxQm.jpg

Pobierz
  • 2
@NepNepu poradnik fajny ale imo nie ma sensu dawać dodatkowego dps takiego jak diluc do drużyny, zwłaszcza jeśli masz ganyu jako support która w razie potrzeby też może za dps robić. No chyba że jakaś Hu Tao z pasywką dającą crit rate drużynie ale to trochę marnowanie slota w którym może być op benet.
@McRoyal: Tak jest to minus który widziałem biorąc pod uwagę wszystkie pyro postacie, ganyu w tym teamie traktowałem bardziej jako postać wspierajacą używająca 2pc noblesse i 2pc blizzarda, według mnie częściej przyda się właśnie pyro support, choć czasem ten drugi dps się przydawał i ratował sytuację jak go miałem w teamie