Wpis z mikrobloga

#pocztapolska #matkaboskabezvatoska #clo #aliexpress

Kto zawinił VATując mnie podwójnie? Ebay który wziął kasę za VAT czy celnicy którzy #!$%@? mi VAT drugi raz bo nie sprawdzili, że już go płaciłem? i mówię tu o rzeczywistym VAT 23% a nie o cle, już #!$%@? za 6 przesyłek zapłaciłem x2 VAT, uderzyłem do Ebaya o refunda wysyłając dowody zapłaty i na razie i mam czekać, myślicie że jak Ebay nie zgodzi się o zwrot VATu to będę mógł chargebacka zrobić?
  • 11
@UczesanyPedryl: Poczta nie ma żadnego interesu w usunięciu numeru IOSS jeśli jest on poprawnie wprowadzony. Ważne! Numer ten musi być poprawnie wprowadzony przez nadawcę do systemu. Jeśli jest on jedynie nadrukowany na przesyłce to nie jest on wprowadzany "z palca" przez pracownika. Wyjątek jest przy przesyłkach zatrzymanych na magazynie celnym (czyli jeśli dostaniesz list z prośbą o wysłanie dokumentów). Wtedy PP powinna wystąpić do Ciebie po uzyskanie numeru (nawet jeśli jest
U mnie podobny problem. Zamówiłem coś z USA na eBay, opłaciłem, VATu wyszło $13. Po miesiącu paczka dotarła do Polski, przeszła 3 kontrole celne. Po 2 tygodniach podróży po Polsce paczka dotarła do mnie, musiałem za nią zapłacić 58.50zl. Nie dostałem żadnych dokumentów potwierdzających nałożenie VATu w PL. Skontaktował się mailowo z PP, w odpowiedzi dostałem że sprzedający coś źle wypełnił i nałożyli mi 50zł VATu i 8.50 jakiejś tam opłaty. Wystąpiłem
@UczesanyPedryl: Jak się sprawa skończyła?
Właśnie dociera do mnie paczka z JP z opłaconym VATem podczas zakupu, ale bez kontaktu ze mną z UC od razu info od kuriera PP, że jest VAT do zapłacenia (i to chyba od kwoty z VAT naliczonym przez eBay XD)
VAT na eBay to było 80zł, teraz chcą do tego jeszcze prawie 130... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
eBay oddał kasę? Jeśli