Wpis z mikrobloga

@pogop: Zagłosowali na PiS bo PO i inne partie niczym ich nie zainteresowały czyli poległy. Można narzekać że wieśniacy powinni być mądrzejsi ale to zdejmowanie ciężaru winy z barków polityków opozycji obecnego obozu przy władzy bo na koniec dnia każdy z nas zagląda do własnego portfela i chce żeby jego własne życie było lepsze lub przynajmniej dobre.

Rolnicy to ludzie którzy żyją plotkami(nie tylko ta grupa zawodowa), dużą część dnia spędzają
  • Odpowiedz
  • 2
@pogop chociaż jedni protestuja, całej reszcie plują w ryj to mówią, że to deszcz pada. Zamiast coś zrobić to nie jest przecież lux. W internecie się popłacze i starczy. Wprowadza jakieś #!$%@? ustawy to 3 dni na będzie ogromne oburzenie społeczeństwa a potem klasycznie. Poskaczą, pokrzyczą i po rewolucji
  • Odpowiedz
  • 0
@DOgi mogę tylko potwierdzić, że mój wujek, rolnik, na emeryturze, do najmądrzejszych nie należy, ale do chyba imbecyli i debil. Nie mówię że każdy wyborca tego ugrupowania taki jest, ale to dało mi do myślenia, kim i czym chce rządzić owe. Jestem zasmucony i wiem że nie da rady takim ludziom wpoić do głowy nic innego, chyba tylko dalej propagandową telewizję.
  • Odpowiedz
Najlepsze jest to, że żeby mieć status rolnika to wystarczy mieć hektarowe poletko i cyk do krusu, a protestują ludzie ze średnimi i dużymi gospodarstwami.
Zreszta takie #!$%@?, jakby za poprzednich rządów minister rolnictwa wiedział co robi i rolnicy nie protestowali XDD
  • Odpowiedz
@fredperry:

Jak głosowali rolnicy?
Jak informuje Polsat News na podstawie sondażu exit poll, rolnicy głosowali licznie na PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała w tej grupie aż 67,4 proc. głosów.

Daleko za PiS-em znalazł się PSL z wynikiem 17,1 proc. Następnie: Koalicja Obywatelska, którą poparło jedynie 7,8 proc. rolników, Lewica (3,5 proc.) oraz Konfederacja (3,4 proc.).

Źródło: https://www.agrofakt.pl/wyniki-wyborow-parlamentarnych-2019-jak-glosowali-rolnicy/
  • Odpowiedz
O

@askn: Głosowało 67% rolników. Nie mieszkańców wsi, nie pracowników w cudzych gospodarstwach tylko niemal 3/4 rolników według prawnej definicji, czyli takich którzy dysponują ziemią i sami ją uprawiają.


@Tasde wedlug definicji u nas kazdy kto ma powyzej 1ha przeliczeniowego ziemi jest uznawany za rolnika, wiec nie #!$%@?...
  • Odpowiedz
@pogop: Thx, kiedyś natrafiłem na trochę inne staty, być może było to w zależności od wielkości gospodarstwa, ale tam było koło 20% na PiS. Nie ma szans, żebym to teraz znalazl.
  • Odpowiedz
@pogop ale glupie. Dzis polacy beda strajkowac bo glosowali n apis- takie samo znaczenie, magda pewnie jest przyslowiową p0lką, ale na mirko plusy dostaje xdd hipokryci z mirko, banda lemingow
  • Odpowiedz
Thx, kiedyś natrafiłem na trochę inne staty, być może było to w zależności od wielkości gospodarstwa, ale tam było koło 20% na PiS. Nie ma szans, żebym to teraz znalazl


@fredperry: pewnie i masz rację, że najwięksi głosowali inaczej, ale spójrzmy na średnią powierzchnię gospodarstw w Polsce. W skali kraju, to około 10-11 hektarów, czyli niedużo.
pogop - > Thx, kiedyś natrafiłem na trochę inne staty, być może było to w zależności ...

źródło: comment_1629926010GfqzcSWwg9HTE1uDTJgGmK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pogop: Jak do ściany, wywal z ilorazu sumy hektarów województwa i ilości gospodarstw wszystkich krusowców i będziesz miał mniej więcej 2-3x wyższe średnie.
  • Odpowiedz
@pogop: pochodze z rodziny rolnikow, nikt z nich, ani z ich znajomych nie glosowal i nie bedzie glosowal na PISiorów. Przestancie mylic pojecia - osoby ze wsi =\= rolnicy
  • Odpowiedz