Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, bo nigdy nie miałem macbooka i zastanawiam się czy kupić. Czy da się na macach grać w gierki typu civilization, humankind? Ogólnie strategiczne? Albo w hearthstona?

Dobrze chodzą te gry?

#apple #macbook
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stassma: dzięki, znam tę stronkę,a ale chciałbym opinie od kogoś kto grał np w civilization na macu i windowsie i może stwierdzić, że nie ma różnicy, albo że lepiej na tym a na tym nie da się
  • Odpowiedz
Wejdź na steama i jak przy grze masz ikonkę japka do da się grać.


@nalej_mi_zupy: „Da” to dużo powiedziane, sporo tych gier jest kompletnie niegrywalnych przez kiepskie optymalizacje, np. CS:GO. Rocket League z drugiej strony jest chyba dostępny i dobrze działa, ale nie można grać online, więc też #!$%@? warty.
  • Odpowiedz
@MrExpendable: gry to kozę bioshock dobrze chodzi.
Reszta to paździerz kiepska optymalizacja albo gry są 32bit które Big Shure nie obsługuje.

Kiepska optymalizacja przez wąskie gardło OpenGL
  • Odpowiedz
@MrExpendable: Pewnie rozważasz tylko M1 ale i tak opiszę swoje doświadczenia. Próbowałem grać w cywilizację na najnowszym MacBooku Pro z i5. Niby się da ale nie polecam. Grzeje się, wiatraki wskakują na maksymalne obroty i ogólnie jest to nieprzyjemne. Tylko granie w chmurze wchodzi w grę imo.
  • Odpowiedz
@bocznica: Wyjaśniałem kiedyś tę sprawę naprawdę głęboko i dostałem informację, że to problem z kiepską optymalizacją wygładzania tekstur, która idzie w nieskończoność aż powoduje throttling na procku. Może i7 to nie dotyczy, nie wiem, ale jak mówisz, że działa, to może spróbuje na służbowym M1.
  • Odpowiedz