Wpis z mikrobloga

Dzień po dniu na budowie życia cud. Tym razem #!$%@? na siebie samego bo wziąłem się za mega trudną robotę, tzn. stwierdziłem że co to za problem położyć sztuczną trawę na tarasie. Po kolei:
1. ekipa zrobiła obrzeża i wyrównała teren pod kostkę
2. ja później zamówiłem rmkę żeby położyć gorną warstwę
3. położyłem zagęściłem zagęszczarką (wtedy myślałem, że zagęszczarka wyrówna a ona generalnie zrobiła tylko rozpierduchę)
4. musiałem zostawić to na kilka dni - stwardnialo na beton
5. skulem
6. szoruje teraz niwelatorem, łatą i sznurkiem ale czuję że to syzyfowa praca.

Czy wykopowicze mają jakiś protip jak to skutczenie wyrównać przed położeniem sztucznej trawy z rolki?

#diy #ogrod #budujzwykopem #budowadomu #budownictwo
Pobierz
źródło: comment_1629893187UdkIhIspZUvxbM8X2panLS.jpg
  • 6
@bylembordo: kwestia dystansu jak masz mały to robisz deskę z wycięciem i opierając po obrzeżach ściągasz. Jeżeli dystans jest większy to umieszczasz w piasku rurki ustawiasz im poziom tak aby ich góra była poziomem 0 i suwając dechą po nich ściągasz piasek. Następnie rurki wywalasz wsypujesz w ich miejsce piasek i lekko równasz w tamtym miejscu.
@bylembordo: na przyszłość, zagęszczając materiały sypkie zawsze dawaj wiecej ponad poziom zero, a potem trzeba to zrównać łatą. Gdyby to byl jakis tluczeń to pol biedy, bo nie chcesz od niego idealnego poziomu, ale piasek to trzeba w taki sposób