Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Muszę to napisać bo już nieraz czytając jęki "milusinskich" na wykopie chciałem wam wytłumaczyć na czym polega jeden z głównych problemów psychicznych waszych i całej reszty ludzi DZISIAJ. Chodzi mi np. o ten wpis https://www.wykop.pl/wpis/59947303/swidnicki-magik-samobojstwo-magik-depresja-https-s/ , gość skacze z bloku i w tle słychać jak ktoś komentuje i zaraz zbiera się mnóstwo osób które wręcz są zdecydowane wymierzyć karę osobie która nie "współczuje" lub nie okazuje swojego wyrazu "współczucia" w tej sytuacji. Takie osoby to niezły psychiczni wirus, zaraza obecnych czasów bo widząc kogoś kogo nie rusza ta sytuacja w taki sposób jaki oni chcą, same czują się źle i wymierzają karę psychiczną w kierunku osób które nie popierają ich jęczenia i na dodatek potrafią buntować innych ludzi do wymierzania kary, takie typowe toksyki pod przykrywą osoby empatycznej i delikatnej.
A teraz dlaczego to jest złe, bo doprowadzanie swojej psychiki do stanu poważnego smutku, zaniepokojenia, dużego stresu psychicznego bez konkretnego powodu jest po prostu złe i niebezpieczne dla zdrowia i prowadzi często do zwichrowań w głowie, każde takie poważne zdarzenie które człowiek mocno przeżywa to utrata kawałka siebie i o krok bliżej do zmiany kierunku myślenia w którąś ze stron, dlaczego więc ludzie tracą siebie na bzdury, obcych ludzi, rzeczy na które nie mają na nich wpływu, taka "empatyczność" od zawsze była symbolem osób z problemami, albo małych dziewczynek które jeszcze nie przekwitły i doprowadzała do porażek w różnych płaszczyznach życia, a dzisiaj wpycha się ją wszędzie i każdemu przez to ludzie rosną na ludzi zlęknionych, nie potrafią się rozwijać bo czują się źle ze swoimi czynami bo "ulica" wydała wyrok że twoje zachowanie jest nie akceptowalne, złe, a przecież tak na prawdę to nic złego. Najważniejsze jest dobro wasze i MOŻE waszych bliskich do puki utrzymanie waszego dobra nie ingeruje bezpośrednio w innych ludzi to wszystko jest ok.
Nie dajcie se wciskać kitu do głów że trzeba się interesować wszystkimi i ratować cały świat, być jak Jezus, osoby które często o tym najgłośniej krzyczą są najbardziej zepsute i robią to głównie tylko dla własnego dobra i satysfakcji, oczekują atencji i "złota" za te uczynki. Jeżeli zaczniecie porządkować rzeczy które mogą wpływać na waszą psychikę i zaczniecie je blokować wasze życie stanie się o wiele prostsze i efektywniejsze, a dzisiaj brak wam skupienia bo ktoś na drugim końcu polski skoczył z bloku, albo ktoś zakopał kotki, albo utopił psa lub trzymał w beczce małe płody na drugim końcu kraju albo jakiś afromerykaniec zastrzelił drugiego w Ameryce, ta cała empatia w takich sprawach to taki mechanizm samo destrukcji napędzany pośrednio przez podmioty, osoby podpłacone i osoby chore psychicznie które nie są w stanie wytrzymać presji ze strony świata bo ktoś im zwichrował ich psychikę.
I teraz pytanie dlaczego jeszcze o tym dużo myślałem? Byłem jakiś czas temu na zjeździe rodzinnym i była tam cała rodzina która od zawsze tak się zachowywała jak opisałem wyżej, wpojono dzieciom gówno do głowy które dosłownie zjadło ich życie, rodzeństwo brat i siostra 40 i 42 lata żadne z nich nie potrafi żyć normalnie bo się ciągle albo boją coś robić albo interesują ich jakieś gówno akcje które bardzo przeżywają, jedno i drugie mają jakieś depresje i problemy, jak temat przy stole zszedł na afganistan to jedno z nich prawie się rozpłakało.

Nie dajcie se gówna do głowy nawkładać, jedyne co w życiu jest ważne to wasza sytuacja jak dopuścicie jakieś bzdury żeby zalęgły się w nie odpowiednim obszarze waszego umysłu to będziecie mieli przechlapane.

#samobojstwo #magik #depresja #psychologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6124dc627b37e6000b78422f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
PonuryKarp: Taaa

Nie dajcie se wciskać kitu do głów że trzeba się interesować wszystkimi i ratować cały świat, być jak Jezus, osoby które często o tym najgłośniej krzyczą są najbardziej zepsute i robią to głównie tylko dla własnego dobra i satysfakcji, oczekują atencji i "złota" za te uczynki.


Tak tylko że Jezus piętnował obłudę - wykonywanie uczynków dla atencji. Coś nie bardzo się na tym znasz a powołujesz się na Pana
OP:
@steppenwolf90: @somskia:

Nie napisałem że jest to jedyna i główna przyczyna tylko "jedna z głównych" napisałem to co zaobserwowałem i sam przeżyłem na sobie, dlaczego temat jest warty podjęcia dyskusji? bo według mnie obecny świat dostarcza za dużo bodźców które dźgają nas w nasze najdelikatniejsze miejsca i dużo ludzi ma z tym problemy. I nie jest to pierwsza tego typu sytuacja na świecie bo do nas idzie wszystko