Wpis z mikrobloga

@Slimshader: nie doceni się dopiero, gdy się nie straci
taniec świateł potrafi być jedną z piękniejszych rzeczy, a tracąc szczegóły, traci się jego sens
Nigdy nie wiadomo w czym się pochłoniesz za 5 czy 10 lat

Tak czy inaczej warto mieć tego świadomość

Jest dużo plusów nienoszenia soczewek, ale świat mógłby być bardziej fascynujący i mniej frustrujący, gdybym jednak dobrze widział po zmroku i mógł doceniać szczegóły
  • Odpowiedz
@Slimshader: Fejkiem jest, że tak jak po prawej widzą ludzie z astygmatyzmem. Takie widzenie świateł w samochodzie może wynikać z wielu rzeczy- brudnej szyby, kąta jej nachylenia, odległości od źródła światła (co widać nawet na tej focie- światła na środku zdjęcia nie są rozmazane- czemu?).
Co chwilę ktoś jednak wrzuca ten obrazek z tym podpisem i wszyscy "o #!$%@? chyba mam astygmatyzm". Prawda jest taka, że każdy czasami widzi takie światła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@To_ja_moze_pozamiatam: jest fejk.

byłem miesiąc temu zbadać wzrok, z powodu problemu z widzeniem po zmroku i tego obrazka, bo też tak widzę światła przez przednią szybę.

nie mam astygmatyzmu, ani żadnej wady wzroku. problem z widzeniem to przemęczenie organizmu. Okulista potwierdził, że astygmatyzm jest bardziej złożony niż to co widać na obrazku, a na sposób widzenia przez szybę wpływa bardzo wiele innych czynników.
  • Odpowiedz