Wpis z mikrobloga

@RandomowyJanusz: ja bym wymienił tego własnie lewaka na jakiegoś prawdziwego inżyniera z Afganistanu. Ale nie każdy lewak jest zły. Bo gdyby nie Ci "lewacy", etat wynosił by 56h ( lata 20 ) 52h ( lata 60 ) , nie 48 ( lata 80 ) Teraz dla przypomnienia wynosi 40h. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale nie każdy lewak jest zły. Bo gdyby nie Ci "lewacy", etat wynosił by 56h ( lata 20 ) 52h ( lata 60 ) , nie 48 ( lata 80 ) Teraz dla przypomnienia wynosi 40h.


@dlugi-gr: Powiedz to lekarzowi co umarł, bo pracował 120 godzin w tygodniu xD
@dlugi-gr: Może i mają, ale że to dzięki lewakom się krócej pracuje to bzdura totalna. Każdy pracuje tyle ile chce, jak lekarz chce to pracuje 120 godzin tygodniowo, jak ratownik medyczny chce to pracuje 300 godzin miesięcznie, jak ktoś inny chce to pracuje se na pół etatu albo 1/4 etatu 10 godzin tygodniowo.
@CzaryMarek: ? nie wiem, na studiach z socjologii było inaczej, ale może coś odkryli na przestrzeni ostatnich lat, jakieś tajne dokumenty :] Etat wynosił tyle i tyle godzin. Nie chciałeś tyle pracować - to wylatywałeś z pracy. Z ciekawostek - po wprowadzeniu 8h trybu pracy, były żony robotników, które się temu sprzeciwiały. Mąż miał za dużo siły i wolnego czasu po pracy więc szedł się upić. Czytałem takie oryginalne listy. (
@dlugi-gr: Naprawdę myślisz, że przedsiębiorca woli zatrudnić 1 pracownika na 10 godzin, niż 2 pracowników na 5 godzin? To tylko kwestia tego, że w XIX wieku, czy nawet w 1950 roku, byś się nie utrzymał pracując przez 6 czy 8 godzin.
@CzaryMarek: Ziomek miał pradziadka, który pracował w fabryce w okresie międzywojennym na stanowisku starszy majster ( kierownicze ) Z pensji utrzymywał całą rodzinę ( 6 osób ) oraz wybudował kamienicę na Jelonkach. Jego brat był zwykłym robotnikiem w fabryce, ze swojej pensji utrzymywał rodzinę (4 osoby ). Więc tak źle nie mieli. Ale praca 6 dni w tygodni, w soboty do okolic południa. W pozostałe dni od rana do wieczora. I