Wpis z mikrobloga

Mireczki jestem w DE od 13.08 wylatuje 25.08 do Polski. Pytanie czy będzie mi potrzebny test żeby wylecieć z Niemiec do Polski? Czy w drodze powrotnej mogę spokojnie zrobić test po wylądowaniu? Druga kwestia czy jako obcokrajowiec łapie się na ten darmowy test który Niemcy mają raz w tygodniu?
#niemcy #podroze #koronawirus #emigracja
  • 3
@Beauvue: Straż Graniczna sprawdza testy na lotnisku. Jak nie masz kierują Cię na kwarantannę. Możesz go zrobić później aby się z niej zwolnić, ale tutaj sprawdź aktualne przepisy. Co do testu, mówi się że musi być meldunek aby go wykonać, ale słyszałem przypadku że się udało bez niego.
Czy w drodze powrotnej mogę spokojnie zrobić test po wylądowaniu?


@Beauvue: nie. Od przedwczoraj (?)ecąc samolotem musisz przedstawić test przed wylotem.
Wjeżdżając na terytorium Niemiec bez 3G (zaszczepiony/wyzdrowiały/przetestowany) narażasz się na karę do 25k€.
@bidzej: na teren Niemiec wjeżdżałem jako ozdrowieniec więc nie powinno być problemu, teraz na powrocie już mi wygasa stąd pytanie. Udało się ogarnąć ten darmowy test niemiecki miejmy nadzieję że wystarczy i w Niemczech i u nas.