Wpis z mikrobloga

Chodzi za mną zakup drona, wybrałem model DJI Mini 2. Zastanawiam się czy dla początkującego kupić wersję podstawową czy lepiej Fly More Combo. Jak myślicie czy ten dodatkowy pakiet jest potrzebny? Można w sumie zawsze dokupić jeden akumulator. Drona używał bym raczej hobbystycznie.
#drony #dji
  • 8
@grzech_u: Ja 3 akumulatorów chyba nigdy nie zużyłem naraz ale drugi się przydaje. Jak będziesz chciał dokupić osobno akumulator to może się okazać, że lepiej wziąć wersje FMC i mieć 3 baterie i hub do ładowania.
@grzech_u: chyba tylko przez drona. Tzn. Możesz sobie dokupić taki jakby hub i tam też naładujesz kilka baterii. Na aliexpress chyba widziałem. Tak czy siak na początku zabawy te 3 baterie Ci się przydadzą, z czasem jak zapał będzie mijał to już mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grzech_u: Lepiej wydać trochę więcej na combo. Na jakiejś wycieczce, czy wakacjach zawsze przydaje się więcej baterii. A hub jest spoko bo może też służyć jako powerbank. Zużyjesz dwie baterie, a trzecią możesz sobie naładować kontroler lub telefon.
@grzech_u: combo jak najbardziej.
W zestawie jest charging hub, gdzie można włożyć trzy baterie na raz i są ładowane po kolei bez potrzeby przekładania ich ręcznie, jakby to było w przypadku ładowania w dronie.
Do tego zapasowe śmigła plus poręczna torba na wszystko.
Osobiście wziąłem też dji care refresh na rok. W przypadku uszkodzenia drona lub zgubienia go można dostać nowy za mniejszą kwotę. 50 EUR przy uszkodzeniu i 230 EUR
@grzech_u: tylko combo bezdyskusyjnie. 3 naładowane pakiety baterii to kupa frajdy, gdybym mial latac na jednym czułbym niedosyt na wycieczkce. z kolei gdy latam kolo domu moge sobie pozwolic na to, ze to jeden pakiet caly czas sie laduje, jeden jest w dronie a jeden czeka zaladowany na montaz. poza tym w zestawie jest torba transportowa i zapasowe smigla (ktore sie wyszczerbiają i po jakims czasie trzeba zmienic).