Wpis z mikrobloga

@skitarii: no, czyli jednak nie wrzucił wszystkich chrześcijan do jednego worka o nazwie 'ci źli' a dociął pisowcom, że nie postepują wg. zasad religii z którą się tak afiszują. Wręcz chrześcijaństwo samo w sobie zostało pochwalone.
no, czyli jednak nie wrzucił wszystkich chrześcijan do jednego worka o nazwie 'ci źli' a dociął pisowcom, że nie postepują wg. zasad religii z którą się tak afiszują. Wręcz chrześcijaństwo samo w sobie zostało pochwalone.


@PrzeKomentator: Które przykazanie mówi: "Będziesz przyjmował migrantów ekonomicznych od Łukaszenki stosującego wobec twojego państwa wojnę hybrydową"?

Łukaszenka tam pół trzeciego świata ściągnął, a lewicowe gadzinówki piszą propagandowe fejki o "ziemi niczyjej" choć taki twór na granicy
źródło: comment_1629790338TgJ3n0kxZ1ughgqLESgvtR.jpg
@skitarii: w sumie to już kwestia interpretacji Pisma Świętego i innych ksiąg z zawartymi zasadami chrześcijaństwa. Dla mnie ważne jest, że Panu Barcelowiczowi nie odbiło ze stygmatyzacją wszystkich katolików i chrześcijan.
Które przykazanie mówi: "Będziesz przyjmował migrantów ekonomicznych od Łukaszenki stosującego wobec twojego państwa wojnę hybrydową"?


@skitarii: Jakby popatrzeć na Ewangelię wg św Mateusza, to odpowiedni fragment się znajdzie:

Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!

35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem
Czyli najpierw twierdzi, że wszyscy chrześcijanie "nie przystają do ustalonych norm intelektualnych" a potem próbuje im wmawiać co mają robić.


@skitarii: No i wszystko się zgadza. Chrześcijaństwo obejmuje szereg twierdzeń - np. że trzeba przyjmować uchodźców.

Jednocześnie wielu chrześcijan nie bardzo chce przestrzegać obowiązków, które SAMI chcą narzucać innym - np. zakazują aborcji, choć za przeproszeniem #!$%@? im do tego czy dana kobieta dziecko urodzi i gówno ich obchodzi los płodu.
Tam nie ma nic o nielegalnych przybyszach, którzy na wejściu chcą łamać prawo. Mogli do Polski przylecieć na wizach turystycznych, a nie na Białoruś.


@skitarii: No tak, Pan Jezus na pewno dodał, że przybyszów nie trzeba przyjmować jeśli przylecieli na Białoruś i są nielegalni tylko mówił za cicho i nikt nie usłyszał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ewentualnie Mateusz usunął, bo nie wiedział co to "Białoruś" i co
Tam nie ma nic o tym, czy ten przybysz jest legalny, nielegalny czy może ma #!$%@? na czole. Jest o przybyszu, jakimkolwiek, także nielegalnym.


@Filipterka25: Tam jest o przybyszu, a nie o imigrantach zasiłkowych. Niech wystąpią o wizę, to ich przyjmiemy.

W innym miejscu Biblia mówi, że kto nie pracuje, ten niech nie je, więc sam obrażasz umysł inteligentnego człowieka cytując Biblię na wyrywki i udając znawcę.
No tak, Pan Jezus na pewno dodał, że przybyszów nie trzeba przyjmować jeśli przylecieli na Białoruś i są nielegalni tylko mówił za cicho i nikt nie usłyszał ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tajch: Pan Jezus mówił o takich przybyszach jak np. Ukraińcy w Polsce, którzy przyjeżdżają tu do pracy i normalnie żyć. Nie mówił o żebrakach, którym się nie chce pracować więc udają uchodźców, żeby wyrwać darmowe utrzymanie.
Też bym odebrał zasiłki bezrobotnym, ale renty i emerytury zostawmy.


@Filipterka25: W Polsce na zasiłek dla bezrobotnych trzeba zapracować i płacić składki. Jesteś takim dzbanem i nieukiem, że nie wiesz jak wyglądają podatki od pracy? Na renty i emerytury też się płaci w postaci ZUS.

Jesteśmy jednak bardziej cywilizowani niż autorzy biblii.

Jesteś przede wszystkim znacznie mniej inteligentny, mimo życia 2000 lat później.
Pan Jezus mówił o takich przybyszach jak np. Ukraińcy w Polsce, którzy przyjeżdżają tu do pracy i normalnie żyć.


@skitarii: Jak już się bawimy w takie absurdalne zgadywanie, to może w ogóle mówił tylko o Natalii Przybysz?
Ale jakieś źródło?


@Filipterka25: Kontekst historyczny, nieuku. Tacy byli przybysze 2000 lat temu. Nikt ich z zasiłków nie utrzymywał.

Absolutnie nie trzeba - w wypadku najgorzej zarabiających zasiłek jest wyższy od tego, co zdążą wpłacić.


Zasiłek w Polsce otrzymuje się przez pół roku, wynosi on kilkaset złotych, a pracować trzeba na niego 2 lata, więc bredzisz i państwo na plus na tym wychodzi.

Powyżej masz wyjasnione - zazwyczaj otrzymuje sie kilka,
Nie, mówił o normalnych ludziach a nie o nierobach.


@skitarii: Skąd wiesz? Może u Ciebie w Ewangelii jest taka treść?

byłem przybyszem (wcale nie nierobem), a przyjęliście Mnie