Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję pomocy: krótko: "kradzież Blikiem bez mojego użycia Blika. Wypłata z bankomatu 1000 złotych." W banku miła pani w okienku mówi i pokazała na monitorze, że płatność została zaakceptowana telefonem, pieniądze wypłacone w bankomacie.
Pierwsze pytanie to jaka metoda mogła zostać użyta? Drugie: co można zrobić poza reklamacją w banku, zablokowaniem konta i kart oraz wizytą na policji?

#kradziez #blik #scam #pomocy #informatyka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hostelowiecpl: instalowales ostatnio jakies aplikacje typu inpost mobywatel? Lub wchodziles w jakies linki? Albo placiles cos ostatnio blikiem w internecie?
Oprocz tego co napisales wiecej nic sie nie da zrobic
  • Odpowiedz
@kolestyp: mobywatel miesiąc temu, ale zaraz wyrzuciłem, bo nie był potrzebny, poza tym drobne aplikacje - wszystko że oficjalnego sklepu. Zdarzyło się wejście na stronę, która "piknęła" co znaczy, że była pewnie z wirusem. Blikiem przez allegro, albo siostrze wysłałem jak płaciła za pizzę.
Myślę co się mogło stać, bo zalogowanie się w aplikacji banku i te wszystkie weryfikację bez mojej wiedzy to raczej niemożliwe. Tak samo niemożliwie widzę zdalne
  • Odpowiedz
@kolestyp: @maszy666: Dzięki mirki za poświęcony czas, jednak trop ten odpada, bo apka ściągana jak zawsze, czyli manualne wejście do sklepu google i wpisanie w wyszukiwarkę.
@Downheimer: Napisałeś bardzo oczywistą rzecz, ale wielkie dziękuję, bo w tym #!$%@? nawet o tym nie pomyślałem.
  • Odpowiedz