Wpis z mikrobloga

Poszukiwany TV 43 cale, 4k z niskim input lagiem
Pisałem już jeden post, ale postanowiłem zrobić nowy, zaktualizowany o to, co udało mi się ustalić, a mam wrażenie, że szukanie TV (zwłaszcza w moim budżecie) to istna katorga. Na grupkach wiadomo - lepiej dołóż ("dozbieraj") 4 tysiące i kup jakiegoś OLEDa. Na wszelkie hasła pod kątem danego TV Google wyrzuca albo reklamy albo strony sklepów. YT pokazuje 2-3 filmiki mniej więcej w temacie, a reszta to jakieś losowe gówno (co tam się w ogóle porobiło z tym wyszukiwaniem czegokolwiek?).
Do rzeczy:
Poszukiwany TV 43 cale, 4k z niskim input lagiem, bo przeznaczeniem będzie przede wszystkim Xbox Series X i Netflix.
Początkowo zakładałem budżet 2k, ale PODOBNO nie warto przepłacać tyle za 43 cale, bo za tę kwotę można kupić średniaka 50 calowego lub lepiej.
Dlaczego taki rozmiar i taki budżet?
Obecnie gram na monitorze LG 32MP58HQ-P, który został mi jeszcze z PS4. Planuję go wymienić, bo zwyczajnie chciałbym choć delikatnie liznąć współczesnej technologii w postaci 4k.
Nie potrzebuję OLEDów, Ambilightów itd. Na pewno są to świetnie, robiące wrażenie sprawy, ale choćby fakt, że nie mam własnego mieszkania tylko wynajmowane, powstrzymuje mnie od takiego zakupu i na obecne warunki rozsądek bierze górę.

Od wczoraj przeczesuję więc interent pod tym kątem, a mam w głowie wyłącznie coraz większy mętlik. W oko wpadł mi choćby ten LG z bieżącego roku za śmieszne pieniądze (w innych sklepach nawet do 100zł taniej), ale nie wiem jak z potencjalnym input lagiem (choć w opisie stoi, że zoptymalizowany pod kątem opóźnień w grach) i fakt, że jedne sklepy podają odświeżanie 50hz a inne 60hz (być może przeklejają tę samą specyfikę z błędem). Podobno fajny jest też ten Philips , aczkolwiek mocno wykracza poza budżet i nie potrzebuję dopłacać do ambilighta, a pewnie to robi tutaj cenę. TV od Xiaomi odpadają, bo podobno lag w grach - tragedia.
Odległość, w jakiej siedzę od TV to 120-140 cm. Chciałbym zachować konfigurację "biurkową" jak na zdjęciu. Na wprost mam laptopa, przekręcę się w prawo - mam TV/Monitor na podwyższeniu. 43 cale wydają się idealnym rozmiarem tutaj, ale w sumie - sam już nie wiem...
Help

Na fotce oczywiście mój biedacki setup dla przyciągnięcia uwagi.
#telewizor #telewizory #konsole #xbox
kaczek93 - Poszukiwany TV 43 cale, 4k z niskim input lagiem
Pisałem już jeden post, ...

źródło: comment_1629707878EbXK7OvjETXnif7UqMgbMu.jpg

Pobierz
  • 6
@kaczek93: Nieironicznie kup sobie, monitor. Ze swojej strony polecam Gigabayte G32QC. Zazwyczaj jest za 1700zł, ale od czasu do czasu jest za 1599, ja za tyle swój kupiłem. Co prawda matryca 1440p, ale monitor ma HDMi2.0 i przyjmuje sygnał w rozdzielczości 4k i robi downscaling do 2k. Gry wyglądają zajebiście, czerń jest czarna a na dodatek monitor obsługuje 165hz więc gry z odświeżaniem 120hz robią robotę. Dodatkową zaletą jest regulacja wysokości,