Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca
#przegryw
#depresja

Łapie mnie depresja. Męczę się w każdej pracy. Na kogo się przekwalifikować?
O mnie: różowa 35 level, fobia społeczna więc wszelkie prace z kontaktem z ludźmi odpadają, słaba fizycznie, brak zdolności manualnych. Wykształcenie bez znaczenia bo po kierunku, który ukończyłam nie mam szans na pracę (fizyka).

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6122b583618030000a790545
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania zacznij od korepetycji online. Mało jest korepetytorow online na poziomie studiów. Egzaminów teraz online duzo( ͡~ ͜ʖ ͡°) pozatym jeśli już masz fizykę opanowana to dorzuć sobie jakąś mechatronika robotyke albo coś pod elektronikę. Wszystko przyszlosciowe. Sam mam 36 w tym roku i zrobiłem 1 rok mechatroniki na pw. 2 stud ¯_(ツ)_/¯
@AnonimoweMirkoWyznania: zacząć od testerki i szkolić się na programistkę, na chwilę obecną to jedna z najlepszych dróg rozwoju, poza tym skoro jesteś po fizyce to masz w małym palcu logikę i wnioskowanie przyczynowo skutkowe, co jest podstawą w tej branży, ale nie gwarantuje że nie będziesz się męczyć - jeżeli masz depresję, zrąbaną gospodarkę neuroprzekaźnikową albo cierpisz na inny nihilizm to zmiana pracy nie pomoże.
zacząć od testerki i szkolić się na programistkę, na chwilę obecną to jedna z najlepszych dróg rozwoju


@nielegalny_imigrant: niby tak, ale chcesz przed 40-tką rywalizować z dzieciakami o juniora?

Wykształcenie bez znaczenia bo po kierunku, który ukończyłam nie mam szans na pracę (fizyka).


@AnonimoweMirkoWyznania:

Umiesz niemiecki? Nauczyciel fizyki w liceum w Szwajcarii zarobi porównywalnie do seniora IT w tejże. Programista15k to fenomen Europy Wschodniej i biednych krajów generalnie.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ogarniasz jako-tako statystykę po tej fizyce? Bo z tego co wiem, to po takich studiach rozpoczęcie pracy jako analityk danych jest całkiem realne...

No chyba, że już pracowałaś w korpo na jakimś stanowisku analitycznym i to jest jedną z tych "każdych prac", które cię męczą - w tym wypadku nie mam żadnej złotej rady xD
@petrus: Bo to są zdolni ludzie :) Tylko chyba nie zauważają, że to jest mega biznes gdy mieszkasz w Polsce albo Bułgarii, bo pracujesz za zachodnią stawkę a płacisz jak w biednym kraju posowieckim. A gdy jesteś Szwajcarem czy Belgiem, to odpowiednio mniej opłacalne się to staje - jesteś wtedy "zwykłym" specjalistą jak inżynier czy nauczyciel, zdecydowanie poniżej zarobków lekarza czy prawnika.