Wpis z mikrobloga

#matematyka #matura

Zaczynam uczyć się matematyki od zera, problem jest w tym, że nie wiem w sumie jak te podstawy ogarnąć bo już w tym filmiku przy pierwszym zadaniu gość z odwrotnością wyjechał a w poprzednich zadaniach ta odwrotność do końca nie była wytłumaczona kiedy ją można stosować, jak takie coś ogarnąć? są jakieś inne materiały podstaw matematyki które przed matemaksem powinienem przećwiczyć? bo właśnie kiedyś na takich szczegółach się wywaliłem na maturze z matematyki bo te "triki" matematyczne nie są dla mnie za bardzo intuicyjne, te całe skracania, odwracania i kij wie co jeszcze tam było.
UczesanyPedryl - #matematyka #matura

Zaczynam uczyć się matematyki od zera, proble...
  • 5
@UczesanyPedryl: to od siebie polecam tego pana, fajnie tłumaczy od samych podstaw praktycznie.
https://youtube.com/channel/UC_cwmZeoSrZR7je_XPKI8Lw

I dodatkowo polecam tą książkę, wszystkie zadania wytłumaczone krok po kroku od samych podstaw. Praktycznie 3 lata matmy w jednej książce i dobrze się z niej uczy.

A później to tylko walić zadania i próbne matury. Bez praktyki nie ruszysz żadnego zadania na prawdziwej maturze ¯\_(ツ)_/¯
Merc99 - @UczesanyPedryl: to od siebie polecam tego pana, fajnie tłumaczy od samych p...

źródło: comment_1629642492mdamWRCwZXzw1SEqDfMQsD.jpg

Pobierz