Wpis z mikrobloga

Gdzie mnie teraz poniosło? Tam gdzie w końcu musiało… Na granicy trzech województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego ciągnie się Drawieński Park Narodowy. Granica była tu od wieków, czyli znów to samo, co bardzo cenię

Zapraszam do znaleziska i wsparcia odcinka o tym regionie

Piękny polodowcowy a jednocześnie przekornie rolniczy krajobraz, dodatkowo przykryty gęstą kołdrą różnego rodzaju lasów: dębowych, sosnowych, grabin, brzezin. Głazów ze Skandynawii, pagórków i dolin wyznaczających jeziorne rynny.

Drogi się kończą, wcześniej, niż ostrzega mapa, zostaje tylko pruski bruk, kładziony niejednokrotnie przez francuskich jeńców. Cmentarze ewangelickie, kępy bzów, jabłonie, porośnięte porostami płotki wyznaczają dawne wioski, współczesne to zazwyczaj kilka domostw. Zawsze ceglanych, na granitowej podmurówce. Drawa i jej dopływy szumią głośno jak górskie bystrza, najczęściej tam, gdzie funkcjonowały młyny. Jeziora są bardzo czyste, widać dno, ławice ryb i muszle. W tym PN jeszcze nas nie było – jednocześnie jest też ostatnim, z wszystkich 23 w Polsce, który pozostał nam do zobaczenia.

Zapraszamy na szósty już odcinek z serii „Polska na Przełaj”. Rzeka, kajaki, jeziora, lasy – to one będą grały tu pierwsze skrzypce.

tag autorski #pannoramixtrip - zapraszam Wędrowców :)

#natura #estetyczneobrazki
Pannoramix - Gdzie mnie teraz poniosło? Tam gdzie w końcu musiało… Na granicy trzech ...

źródło: comment_162962398247U3hNi9qlmKIcID0t7rif.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Pannoramix Och wiem, boję się popularności bo zaraz będą tworzyć "bazę noclegową" (budy, domy - każdy inny oby tylko zmieścić na działce, dostawki, campingi), budy z żarciem, budy z dmuchanymi materacami, ośrodki wypoczynkowe a na koniec walną Gołębiewskiego - by ludzie pracę mieli a nasz region tak biedny więc inwestycje są potrzebne ( ͡° ʖ̯ ͡°) a to wszystko na starej Drawie na przykład... przerysowuje ale u
  • Odpowiedz
@Pannoramix: phi, tez mi osiagniecie, jak jestes taki cwaniak to sie udaj na granice pomorskiego,wielkopolskiego i siedleckiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak zobaczyłem zdjęcie to od razu pomyślałem o Krępie. Czytając opis się trochę utwierdziłem się w tym. Teraz już sam nie wiem? Wszystkie nasze jeziora takie piękne. Jak coś pisz. Jakąś pomoc, nocleg?
  • Odpowiedz
@Pannoramix: moja rodzinna okolica (ʘʘ) Akurat siedzę teraz u rodziców w Tucznie, kilka kilometrów od miejsc w których byłeś, fajny zamek tam jest do zobaczenia, plus do niedawna można było bunkry pozwiedzać, pozostałości po Wale Pomorskim.
  • Odpowiedz