Wpis z mikrobloga

Kurła, właśnie miałem wychodzić na pierwszą jazdę testową mojego nowego RC500, gdy zauważyłem, że prawy pedał coś za bardzo lata. Po otworzeniu zobaczyłem, że nie ma blaszki trzymającej kulki łożyska w miejscu. Pewnie już mi nie wymienią tego w ramach gwarancji, bo nie pieściłem się podczas otwierania głównej komory.

Dlatego też postanowiłem kupić nowe pedały spd-sl -- stąd pytanie do was Mireczki.

Co jest godne uwagi na początek (pedały i buty)? Bardziej mi zależy na wytrzymałości i niskiej cenie niż wadze.

#wykoptribanclub #triban #rower
  • 12
@Fypifapu: akurat takie rzeczy to od ręki wymieniają w ramach gwarancji. Ja zaniosłem podarte spodenki to nawet ich nie oglądali tylko dali nowe xD
Co do pedałów to czesto polecane na wykopie sa m520. Ja mam deore xt(bo dostalem za darmo i tez sobie chwale). Buty najtansze z deca i tez sa spoko. Jak masz szeroka stope to w butach szosowych bedzie ciezko i trzeba celowac w mtb tak jak w
shimano rp1, dostępne w deca


@Jason_Stafford: No właśnie coś nie bardzo je mogę znaleźć na stronie deca

@mmichal: To jest trudne pytanie. Nie chciałbym chodzić z rowerem. Na pewno mam szerokie stopy i jeśli to, co pisze @Tigermass jest prawdą (buty do mtb są szersze) to pewnie będę musiał brać zwykłe spd.