Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu, może dwóch miesięcy oglądam sobie odcinki serialu „'Allo 'Allo!" w tv. Wcześniej ten serial znany był mi tylko ze słyszenia, może gdzieś tam widziałem pojedyncze fragmenty odcinków. Po obejrzeniu już kilku sezonów dostrzegłem jak genialny jest ten serial i dlaczego jest on tak kultowy. Te wszystkie sytuacje, zapadający w pamięć bohaterowie, z których każdy na swój sposób się wyróżnia na swój sposób, no i ten angielski humor, oparty na absurdzie. Aż żałuję, że tak późno zacząłem swoją przygodę z tym dziełem. Złoto.

#alloallo #film #filmy #seriale #historia #iiwojnaswiatowa
Nateusz1 - Od jakiegoś czasu, może dwóch miesięcy oglądam sobie odcinki serialu „'All...

źródło: comment_1629487800dsf5wDhazQER0SWEfCPHuc.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Nateusz1: ciekawostka którą poznałem dopiero jak się przeprowadziłem do Holandii, Dlaczego ten policjant mówi "dzindybry" ? Bo jest to nieprzetłumaczalny żart z Belgów, bo tak brzmi flamandzki holenderski w Belgii jakby Rosjanin usiłował mówić po holendersku
  • Odpowiedz
@Nateusz1: Od jakiegoś czasu szukam na netflixie serialu komediowego, w którego mógłbym się wciągnąć tak jak za dziecioka w allo allo i .... nie znajduję. Już zacząłem podejrzewać, że straciłe poczucie humoru, bo każdy program wyłączam po 5/10 minutach.
  • Odpowiedz
  • 6
@Nateusz1 to ma swoje wytłumaczenie. Chodziło o to że wszyscy faceci że wsi poszli na wojnę (autentyczność historyczna nieważna , to serial komediowy). I zostały kobiety, dziadki no i Rene cinkciarz kombinator co to się z każdej kabały wywinie (czyli z łapanki do woja też) :) dlatego też wszystkie panny tak na niego leciały, to był jedyny chłop w okolicy w wieku względnie reprodukcyjnym ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nateusz1: jest też jeszcze jedno wytłumaczenie, po pierwszej wojnie był spory niedobór mężczyzn i normalne było, że jako taki chłop obrabiał dwa albo i trzy ogródki. W ogóle we Francji na I wojnę mówiło się wojna jedynaków.

A co do seriali to dziwię się, że niekt nie wspomniał Ojca Teda, irlandzkiej wersji nieudanego Rydzyka ( ͡ ͜ʖ ͡) żarty z molestowania i Eurowizji są pyszne. #
  • Odpowiedz