Wpis z mikrobloga

Cześć! Może kupował ktoś ostatnio kąkuter i jest w stanie coś doradzić, bo akurat jestem na etapie zmiany kompa ʕʔ Szukam jakiegoś laptopa pewnie gdzieś do 5k (im mniej tym lepiej, ale mogę też dołożyć coś tam jakby było coś naprawdę godnego uwagi), głównie pod #naukaprogramowania przede wszystkim #machinelearning i ogólnie #it. Zastanawiałem się nad macbookiem, ale nigdy nie miałem okazji korzystać. Generalnie super jakby był lekki i coś tam potrafił w miarę szybko policzyć. Myślałem też nad huawei matebook x. Za wszelkie rady serdecznie dziękuję i oczywiście nie proszę o research za mnie, a po prostu jeżeli miałby ktoś do powiedzenia w temacie to chętnie zapoznam się z każdym zdaniem (ʘʘ)

#technologia #komputery #programowanie #laptopy #macbook #programista15k
  • 19
  • Odpowiedz
@TheRickestRick: Nie ma sensu kupować laptopa z mocnym GPU, lepiej korzystać z chmur jak Colab. Zanim zaczniesz potrzebować dużych mocy obliczeniowych to i tak laptop z mocnym GPU nie będzie w stanie tego obsłużyć.
TLDR: Kup Carbona albo Matebook od Huawei i będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
@jaca_66: dzięki za nic nie wnoszącą opinię. skoro Twój czas jest taki cenny to czemu piszesz zbyteczne komentarze? I jeżeli idzie się w Data Science i ogólnie rzeczy powiązane z matmą studia raczej są potrzebne :) smacznej kawusi życzę
  • Odpowiedz
@NPC_358034: @TheRickestRick:
Na google cloud godzina pracy na notebooku ml to kosztuje kilkanaście centów, jest też colab darmowy
Jak chcesz w domu poćwiczyć modele na MNIST czy titanic to kazdy komp to pociągnie, a jak będziesz chciał badać genom to i tak będziesz robić to w chmurze

Do czego zmierzam: kup se komp na jaki cię stać ale nie zyłuj parametrów żeby dopłacić jeszcze za coś tam bo tego pewnie
  • Odpowiedz
  • 1
@NPC_358034 mx nie jest taka zła wbrew pozorom a cuda jest bardzo ale to bardzo przydatna w porównaniu do jakiegoś szrota od della czy Lenovo gdzie masz tylko proca i Intela hd
  • Odpowiedz