Wpis z mikrobloga

#allegro mam pytanie, co myslicie. Kupilem jakis czas temu wieszaki na budowe, potrzebowalem 100 sztuk. Sprzedawca wystawial po 50 sztuk w paczce wiec kupilem dwie paczki. Paczka przyszla nastepnego dnia, prace mialem robic dopiero za miesiac wiec odlozylem paczke na ten czas. Gdy rozpoczalem prace okazalo sie, ze dostalem tylko 50 wieszakow, czyli 1 z 2 zakupionych sztuk. Telefon sprzedawcy nie odpowiadal, byl tydzien na urlopie, a praca u mnie stala w miejscu wiec kupilem brakujace wieszaki w innym miejscu. Po urlopie sprzedawcy zglosilem sie po zwrot pieniedzy za jedna paczke.

Sprzedawca odpowiedzual ze na zwrot mialem 14 dni a minelo 1.5 miesiaca, na zgloszenie brakow w zamowieniu mam 2 miesiace wiec wysyla mi brakujace wieszaki i splywaj gosciu.

Moim zdaniem braki to ja moglem zglosic jak w paczce zamiast 50 sztuk mialbym ich 40, ja jednak nie otrzymalem w ogole jednego zakupionego przedmiotu. Na allegro tez mi widnieje ze jedna paczka dostarczona a druga powinna przyjsc 1 lipca a jest opozniona.

Moge smialo robic zwrot tej paczki? Na zwrot mam w koncu 14 dni od otrzymania przesylki, a ja bede ja mial dopiero jutro.
  • 12
@widelec747:

W sytuacji zakupu wielu produktów, gdy zakupiony towar dostarczany jest konsumentowi w partiach, okres 14 dni liczony jest od doręczenia ostatniej paczki, jeśli jednak dostawa produktów odbywa się w określonym czasie w sposób regularny - czas 14 dni liczony jest od doręczenia pierwszej z paczek.
Napisz maila do Allegro, daj im szczegółowe informacje. Zawsze mozesz zgłosić reklamacje, w związku z niewykonaniem usługi i brakiem towaru. Jak bedziesz miał dyskusje i będą problemy, to złóż POK.
@moll @Wychwalany @EICidX
Zrobiłem spór na allegro. Po opisaniu całej sytuacji allegro przyznało mi dwa razy rację a pani sprzedawca cały czas sie upiera przy swoim... allegro odblokowalo mi mozliwosc zwrotu wiec chyba poprostu im to odesle kozystajac ze zwrotu allegro a potem bede upominal sie o pieniadze bo widze ze z tym betonem to bedzie ciezko. Dziekuje za rady oraz @allegro zapomoc. Czuje ze ta sprawa jeszcze bedzie sie ciagnela jakis