Wpis z mikrobloga

Mirkokoksy mam pytanie. Jestem na redukcji, ze 105 kg (3 miesiące temu) do 98kg. Aktualnie jem 2000 kcal przy wzroście 180 cm i od jakiegoś miesiąca waga stanęła w miejscu. Trenuje 3-4 razy w tygodniu, zawsze po treningu robię cardio. Słyszałem że istnieje coś takiego jak Efekt plateau ale nie wiem czy to mit czy prawda. Dodam że z wymiarów schodzę bo wyraźnie ubrania są na mnie luźniejsze oraz od znajomych słyszę że efekty są widoczne ale przecież niemożliwe jest żebym 1:1 z tłuszczu szedł w mięśnie dlatego waga stanęła.
#mirkokoksy #odchudzanie
  • 11
@mlody_szybki: po treningu silowym masz uszczuplone zasoby glikogenu miesniowego I nalezy je szybko uzupelnic by nie dopuscic do katabolizmu miesni. Robiac kardio jeszcze bardziej uszczuplasz te zasoby I podbijasz kortyzol. Daj sie miesniom zregenerowac po treningu.
@mlody_szybki: trochę mało jesz...2k kcal ważąc 100kg i 4xtrening w tygodniu, a jeszcze Ci chcą kalorie obcinać... Możesz wiązać więcej wody przez to i nie widać efektów, pozatym jak masz deficyt to tłuszcz musi leci jak dobrze zbilansowana dieta