Wpis z mikrobloga

@staryhaliny:
No tylko oglądam te działkę na MPZP i będąc deweloperem z Krakowa - naprawdę nie wiem po kij ona komuś xD chyba że po prostu wie, że dla tego obszaru będzie w miare niedalekiej przyszłości nowy plan uchwalany - to wtedy inny temat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@staryhaliny: już ci stary mówię. Działki 15 km od Bydgoszczy nieuzbrojone wołają teraz 200zl za metr. A to jest 12 km od centrum Krakowa :) gościu ją uzbroi i puści za 5 lat za 250k :) trochę się na tym znam bo siedzę od kilka lat w temacie

@login_musi__miec_od_4_do_35_znakow:

Zgadzam się z tym. Ta działka ma potencjał. Chodzi tu bardziej o rozbieżność między wyceną, a ceną przybicia.

@amgcla: prędzej czy później plan zostanie zmieniony. Na tych działkach rośną samosiejki. Są na sporym (acz widokowym) spadzie. Tam nikt nigdy nie będzie niczego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@staryhaliny:

No tylko oglądam te działkę na MPZP i będąc deweloperem z Krakowa - naprawdę nie wiem po kij ona komuś xD chyba że po prostu wie, że dla tego obszaru będzie w miare niedalekiej przyszłości nowy plan uchwalany - to wtedy inny temat

@amgcla:

A tak w ogóle to chyba dawno nie oglądałeś okolic Krakowa. Wszędzie dookoła buduje się osiedla domków jednorodzinnych, bliźniaków, szeregowców. Zobacz Niepołomice, okolice
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Nie no właśnie jak najbardziej sam działki w tych okolicach też oglądam, tylko że takie gdzie albo będę się starał o WZ, albo z planu miejscowego wynika, że coś tam można zbudować. Tutaj nie ma ani jednego ani drugiego przypadku, działka jest po środku działek rolnych, tak że nie ma jak nawet potraktować jej jako powiększenie działek do budowanych domów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@amgcla: dziś nie. Za 5-10 lat tak.
To okolice Krakowa. Raczej małe szanse że coś tu stanieje oraz że gminy nadal będzie utrzymywały w planach takie działki jako rolne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@amgcla:

C.d.

Ktoś ma 140 tys do zaryzykowania dziś. Najwyżej straci te kilkadziesiat tysiecy, ale raczej zyska. Albo wykupi okoliczne działki i poczeka na zmianę planu. Albo sma będzie miał wpływ na decyzje gminy (lobby deweloperskie ma się tutaj dobrze).

Ja miałem do zamrożenia/stracenia znacznie mniej ;)
  • Odpowiedz
Ja byłem rok temu na licytacji mieszkania do generalki. Skończyło się na przeniesieniu do większej sali w sądzie bo nikt się nie spodziewał takiego zainteresowania… a licytacja przekroczyła sporo wartość rynkową nieruchomości ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@staryhaliny: jak developerzy lub inne cuda, to mają w dupie mpzp, u nas jest nadal dziki wschód i nikt z gminy czy samorządu się nie przyczepi.
Dlatego zabudowa w Polsce jest nadal chaotyczna, budowanie osiedli bez obiektów użytku publicznego, wszystko jako tako i jakoś to będzie.
  • Odpowiedz