Wpis z mikrobloga

Czy na start przygody z motocyklami warto iść w cruisera 123? Podobają mi się, ale ceny ~10k trochę mnie odstraszają, biorąc pod uwagę, że nie wiem, czy złapię bakcyla. Czytałem opinie, że nadają się tylko do jazdy miejskiej. Prawda? Czy 125ki z budą ścigacza są zauważalnie szybsze?

#motocykle #motocykle125
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@akeyo20: Im więcej mocy tym lepiej. Mam Bajaja Pulsara i jeździłem z kolegą, który ma Junaka Cafe Racer i kolega zostawał trochę w tyle. Generalnie czego byś nie kupił to 125ccm nadaje się na miasto, jednopasmówka pod miastem, a autostrada to piłowanie do odcięcia.
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: Nie na chińskim, a na hinduskim - jest ogromna różnica pomiędzy tymi sprzętami. Do tego nie chciałem używki, a nowy sprzęt, który będzie na wtrysku i pali 2.5 litra, bo nie mam kat. A.
  • Odpowiedz
@akeyo20: Zależy jak rozumiesz zauważalnie, ale tak, % jeśli weźmiesz pod uwagę to co potrafi 125 to będzie kilkanaście-kilkadziesiat %. Na r125 daje radę na prędkości przelotowej lecieć tak do 110, na chinolach to będzie może 90-95
  • Odpowiedz
@dzidek_nowak: jakim trzeba być przegrywem, żeby nie umieć czytać...

Wstępnie rozważam Virago, Shadowa lub Intrudera. Jadna po mieście lub drogach krajowych na podlasiu (zero autostrad/ekspresówek)
  • Odpowiedz
@Zielczan: aktualnie nie myślę o chinolach. Jak napisałem, podobają mi się cruisery. Tylko, jeśli cruiser wyciągnie max 90-100, a pseudo ścigacz (jak chociażby ta r125) wyciągnie 110-120, to poważnie zastanowiłbym się, czy nie zmienić kierunku na te 'ścigacze' (podkreślam 'ścigacze', bo wg mnie 125 stoją daleko od ścigaczy i mam tu na myśli tylko stylistykę)
  • Odpowiedz
@akeyo20: zauważalnie szybsze są maszyny z większą mocą i mniejszą wagą. Nie spodziewaj się że drogimi criuserami co mają po 15KM pojedziesz więcej niż 105km/h według GPS.
Chińczyki w normalnych warunkach drogowych nie osiągają 100km/h GPS zazwyczaj nie osiągają 95km/h GPS.

Zauważalnie szybsze są motocykle z silnikami 2t mówimy o tych współczesnych. Aprilia nawet kiedyś wypuściła model clasic 125 czyli criuser z silnikiem 2t i mocą po odblokowaniu 28KM. DZIŚ
  • Odpowiedz
jak każde 125cc poza miastem nie poszalejesz


@HetmanPolnyKoronny: aktualnie nie chcę szaleć :D od tego mam samochód, który wydaje się być bezpieczniejszy. Jeszcze parę miesięcy temu w ogóle nie myślałem o motorach, twierdząc, że jeszcze życie mi miłe. Teraz chcę po prostu spróbować czegoś nowego, ale miło byłoby, żeby nie skończyło się na męczarniach na każdej górce lub tylko wypadach "do kościoła" (bo nawet nie na zakupy).
  • Odpowiedz
@KolczyQ: zrób kat. A a nie pożałujesz :) choćby dlatego, że zdobędziesz skilla, a i świat moto stanie przed Tobą otworem :) 125cc nie oznacza, że nagle nie potrzebujesz umiejętności jazdy, kasku, rękawic i myślenia za innych uczestników ruchu drogowego :)
  • Odpowiedz
@akeyo20: dla mnie 125 z budą ścigacza to takie nie wiadomo co ni to jeździ ni to wygląda, a szczególnie jeździ. Szukaj czegoś najlżejszego typowego nakedowyego. Mój Junak RZ z moją wagą powyżej 100kg w trasie leci 90-95 km/h mają tempomat w postaci odkręconego rollgazu do oporu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli chcesz coś bardziej klasycznego to teraz sporo cafe racerów się pojawiło, a tak to
  • Odpowiedz