Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest z tym #ppk? Od sierpnia tego roku przystąpiłem do PPK, chcę wypłacać co miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy musi zajść jakiś okres wpłat (np. 3 wpłaty) żeby być na plusie (zawsze się jest), czy od razu powiedzmy z końcem sierpnia pójdę do PKO i złożę dyspozycję comiesięcznych wpłat?

#podatki #ppk #optymalizacja #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611c980ef81bf9000b2c73ac
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania Jak wyżej, jeżeli to PKO TFI to idź do banku i podepnij konto do wypłat i wypłacaj online kiedy chcesz. Z własnego doświadczenia widzę że warto żeby te środki trochę poleżały to fundusz cos na nich zarobi i dodatkowo 81 procent tego zysku też wypłacisz, u mnie przy wpłatach od marca do teraz jest ok. 100 zł zysku.
@vertical: jak byłem w banku to powiedzieli, że wypłata środków z konta jest równoważna z rezygnacją z PPK. To jaki to ma sens wypłacanie co miesiąc i ponownie zapisywanie się?
@Helong To źle mówili - wypłata czy tam zwrot to tylko wyzerowanie konta, pracodawca nadal odprowadza składki i nie trzeba się zapisywać ponownie. Czyli w następnym miesiącu po wypłacie znowu składka pojawi się na tym koncie. Z PPK nie da się wypisać tak prosto, dopiero wniosek do pracodawcy o zaprzestanie wpłat "zawiesza" te wpłaty chyba na 4 lata, ale po zaprzestaniu wpłat w każdej chwili można dać wniosek o wznowienie wpłat.
Z całym szacunkiem...soryy ale nie rozumiem Twojego toku myślenia. Po co się ładujesz w ppk skoro zamierzasz co miesiąc wypłacać? Jaki to ma sens? Program zakłada długoterminowe oszczedzanie. I ok...nie musisz odkładać tak do samej emerytury, ale uzbieraj więcej żeby mieć chociazby na wkład własny przy zakupie swojego M
Po co się ładujesz w ppk skoro zamierzasz co miesiąc wypłacać? Jaki to ma sens?


@dzemorek20: Wpłata pracodawcy w wysokości przynajmniej 1,5% brutto, z czego 70% możesz wypłacić na swoje konto, a 30% pójdzie do ZUS i nieco podbije przyszłą emeryturę.

ale uzbieraj więcej żeby mieć chociazby na wkład własny przy zakupie swojego M


@dzemorek20: OP może, za przeproszeniem, #!$%@?ć te pieniądze u diabła na Giewoncie, ale akurat jego działanie