Wpis z mikrobloga

Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "idźcie #!$%@? w końcu do pracy". Przez 20 lat nie zrobić remontu, nie pomalować na nowo ścian? Nie zrobić kibla tylko srać w wychodku? Ale i tak w większości przypadków jest nowy duży telewizor. No bo to okno na świat. Przecież co innego można robić kiedy sie nie pracuje? Wiadomo - telewizja.
Przez tyle lat palcem nie ruszyć, przychodzi dowbor i "ojojoj ale wy tu macie ojoj ale biedni wyremontuje wasz dom".

#takaprawda
Zarzutkkake - Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "...

źródło: comment_1629268675l9c3lWiXG5Owbqnj159X78.jpg

Pobierz
  • 139
Ale to też trochę takie #!$%@? z ciepłego wygodnego fotela wykopka


@bigos555: No nie zgadzam się. Ja akurat znam takich ludzi dużo - moi rodzice podchodzą z takich patologicznych rodzin - i często to nie jest kwestia jakichś wielkich życiowych problemów itd., a faktycznie zwykłego lenistwa i nieogarnięcia...

Babcia mojego narzeczonego oficjalnie od wielu lat na rencie siedzi razem z mężem, więc mają dużo czasu, skoro nie chodzi do pracy, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zarzutkkake: miałem takirgo biednego kolege z wielodzietnej rodziny (a z 7ich było z rodzicami) na dwóch pokojach w bloku. Ale #!$%@?..idealny porządek, dzieci się starały, rodzice pracowali za grosze ale pracowali. Nigdy pod patologię by ich nie podciągnął chociaż po prostu wyglądali na ubogich.. Prości porządni ludzie. I wiecie jaki problem mieli.. Nie umieli wołać "dajta bo bida". Z perspektywy czasu mi ich mega szkoda bo dobrzy ludzie i dużo dumy
Z jednej strony tak, ale ubóstwo, przeżyte traumy potrafią w człowieku odebrać chęci na cokolwiek. To tak jakby komuś z depresją powiedzieć "Ja #!$%@?ę jak ci się nie chce nawet z łóżka wyjść to przecież wystarczy tylko kołdrę podnieść i wstać, zwykła fizyczna czynność". Jak tkwisz w takim #!$%@? domu w przewlekłej biedzie to nie krzyczysz nagle "Dzieciaki jutro kupujemy farby i malujemy pięknie pokój na żółto, super pomysł co?" Po prostu
@Kanonen3721: Więc dlatego w tym programie nie robią rewizyty, np. parę mięsiecy później, bo pewnie syf znowu, a rzeczy co dostali na start (pralka, zmywarka, lodówka, laptop, etc) pewnie dawno w lombardzie :)
Chociaż nie wiem, może jakieś tam umowy mają z nimi podpisane, żeby tego nie spieniężyć.
Też tego nie czaje. Przecież nikt nie mówi żeby od razu remontować cały dom. Wystarczy odkładać i zacząć np. od zamontowania nowego ogrzewania, później wymienić podłogi, dach itp. Ci ludzie na prawdę potrafią w takim gównie żyć latami i nie przychodzi im na myśl że można robić coś stopniowo, ale rok po roku w domu przybywa kaszojadów. Nie czaje
@Zarzutkkake "Chciałbym kiedyś zobaczyć wyjątkowy odcinek „Nasz nowy dom”. Polska DŻ, psy #!$%@? szczekają, prąd po kablach zawraca, a w Zapiździewie Małym pod trasą na Białoruś mieszka rodzina Fiutowiczów. Ojciec rodziny pięć lat temu był się #!$%@?ł pod jedyny samochód w wiosce po pijanemu, matka tyra w obozie pracy przy szparagach w Rajchu, a Kacperka z dziecięcym #!$%@?ęciem mózgowym i akustyczną Basię wychowuje ślepy dziadek z Alzheimerem i babcia, sanitariuszka w powstaniu
@Zarzutkkake: Jak ja oglądałem kilka, to były tam często historie ludzi, którym się coś wykoleiło. Ktoś zmarł, wydarzyła się tragedia, nie zawsze była banda dzieciaków. No i najważniejsze, to nie moje pieniądze tylko Solorza, jak prywatna telewizja chce wydawać, to niech wydaje. No ale fakt, cała masa patologii zwyczajnie jest leniwa i ma #!$%@? na warunki w których żyje.
@Zarzutkkake czasem test są tacy dusigrosze że mogą mieszka w chlewie ale wydawać kasę na inne rzeczy, na przykład wietnamcy u mnie w firmie, mieszkają kurna w jakimś baraku czy domku, na piętrowych łóżkach, po 15 osób w pokoju, ale jak nowy iPhone wyszedł to co drugi go kupił