Wpis z mikrobloga

Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "idźcie #!$%@? w końcu do pracy". Przez 20 lat nie zrobić remontu, nie pomalować na nowo ścian? Nie zrobić kibla tylko srać w wychodku? Ale i tak w większości przypadków jest nowy duży telewizor. No bo to okno na świat. Przecież co innego można robić kiedy sie nie pracuje? Wiadomo - telewizja.
Przez tyle lat palcem nie ruszyć, przychodzi dowbor i "ojojoj ale wy tu macie ojoj ale biedni wyremontuje wasz dom".

#takaprawda
Zarzutkkake - Jak oglądam ten #nasznowydom to w większości przypadków powiedziałbym "...

źródło: comment_1629268675l9c3lWiXG5Owbqnj159X78.jpg

Pobierz
  • 139
odprawy po kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotówek. Naprawdę dobre pieniądze na rozkręcenie jakiegoś podstawowego biznesu dzięki któremu mogliby się utrzymać


@bartowsky: Tylko czy musimy zakładać, że każdy nadaje się do własnego biznesu? Może niektórzy wyszliby na tym lepiej gdyby zamiast kasy do ręki dostali np. szkolenie z perspektywą zatrudnienia?
A z drugiej strony, wielu nie-górników nie dostało odprawy ani niemal żadnej innej pomocy, tylko dlatego że nie palili opon na ulicy. Może następną
@Zarzutkkake Mnie #!$%@? czasami jak widzę te rodzinki, piątka dzieci w tym dwóch synów 17 i 21 lat. Ściany z białego w '93 są teraz szaro żółte a dwa dorosłe chłopy nie mogą pożyczyć wałka od sąsiada, skombinować 5l farby (gdzie często można ogarnąć za free) i pokazać durnowatym starym że może to wszystko trochę inaczej wyglądać bo może być biedniej ale schludnie. No ale lepiej klepać nita pod #!$%@? z Instagrama,
@Zarzutkkake: wszyscy myślą ze to na serio.To jest specjalnie tak nasyfione, żebyście Ty i inni mogli się dowartościowywać. Ze ja to mam chociaż posprzątane, #!$%@? ze nie robię nic poza chodzeniem do #!$%@? roboty, przynajmniej mam posprzątane i raz w życiu pomalowałem ściany. Tak samo z programami o ludziach co ważą ponad 200 kg, tez po to żeby ktoś kto wazy 120 mógł myśleć ze z nim to jeszcze nie jest
@Zarzutkkake znajomy pomagał swoją małą koparką przy remoncie w tym programie u typka z jego wsi. Dom zaniedbany, trójka dzieci, matka gdzieś odjechała. Smutna historia itd., a ten tata codziennie w opór piwko pod sklepem, #!$%@? od rana ale w TV zatroskany tata ¯_(ツ)_/¯
@Grimsch: bo nie rozumiecie jak funkcjonuje mozg. Jak nie starczy Ci do pierwszego to Twoj mozgc nie zjamuje sie sprzataniem tylko zamartwia sie co bedzie dalej. Wiele osób z tego pfovramu pracuje ale jaką prace mozna dostac na wsi?
Stacja beznynowa?
Mama remontowała lazienke 2,5x2,5 to wyszlo jej 14 tys zl
@Zarzutkkake: Z jednej strony tak, ale ubóstwo, przeżyte traumy potrafią w człowieku odebrać chęci na cokolwiek. To tak jakby komuś z depresją powiedzieć "Ja #!$%@?ę jak ci się nie chce nawet z łóżka wyjść to przecież wystarczy tylko kołdrę podnieść i wstać, zwykła fizyczna czynność". Jak tkwisz w takim #!$%@? domu w przewlekłej biedzie to nie krzyczysz nagle "Dzieciaki jutro kupujemy farby i malujemy pięknie pokój na żółto, super pomysł co?"
Dla mnie powinna być zmieniona formuła programu. Bo do tej pory wyglądało to na takiej zasadzie że i tak jak pojawiała sie Pani Katarzyna z kamerą to rodzina z góry wiedziała że bedą mieli #!$%@?ą chałupkę. A co jeśli było by kilka rodzin i przyjeżdżała by telewizja i tylko jednej ogłaszali by dobrą nowine? Wyobraźcie sobie że przyjeżdża Pani Dowbor, wszyscy #!$%@? jak do kościoła a ona im mówi że nie zrobią
to ci ludzie żyją jak w barłogu


@Grimsch: A nie widzisz, zależności pomiędzy tym, że ktoś żyje w biedzie a tym, że nie jest w stanie ogarnąć wokół siebie porządku? To niestety tak działa. W dzisiejszych czasach, aby żyć w biedzie trzeba przede wszystkim tego chcieć. Jest tyle szans i możliwości. Wystarczy wszystkiego nie przejadać i nie przepijać. Bieda to stan umysłu.