Wpis z mikrobloga

Badanie opisujące jak radzą sobie przeciwciała wytworzone po szczepieniu Moderną w starciu z wariantami(pół roku po szczepieniu)
https://science.sciencemag.org/content/early/2021/08/11/science.abj4176


SARS-CoV-2 mutations may diminish vaccine-induced protective immune responses, particularly as antibody titers wane over time. Here, we assess the impact of SARS-CoV-2 variants B.1.1.7 (Alpha), B.1.351 (Beta), P.1 (Gamma), B.1.429 (Epsilon), B.1.526 (Iota), and B.1.617.2 (Delta) on binding, neutralizing, and ACE2-competing antibodies elicited by the vaccine mRNA-1273 over seven months. Cross-reactive neutralizing responses were rare after a single dose. At the peak of response to the second vaccine dose, all individuals had responses to all variants. Binding and functional antibodies against variants persisted in most subjects, albeit at low levels, for 6-months after the primary series of the mRNA-1273 vaccine. Across all assays, B.1.351 had the lowest antibody recognition. These data complement ongoing studies to inform the potential need for additional boost vaccinations.

#koronawirus #medycyna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Chyba nie zrozumiałeś pytania. Pytam jaki jest sens dodatkowych szczepień i zawracania sobie głowy jakimś wariantem Beta czy jakimkolwiek innym skoro znacznie bardziej zaraźliwa Delta już praktycznie wyeliminowała z cyrkulacji inne warianty. Chyba, że się mylę i Beta ma szansę z nim konkurować.
  • Odpowiedz
@crespo: Przeczytałem przemianowany zamiast zdominowany :)
Przezorny zawsze ubezpieczony. Zawsze mieć lepiej jakąś szczepionkę skierowaną na konkretną mutację niż jej nie mieć. Beta zawsze może zmutować w bardziej zaraźliwy wariant a wtedy ochrona naturalna czy w wyniku szczepień(zwłaszcza tam gdzie jest dużo AZ) może być niewystarczająca.
Czy po wyhamowaniu Delty Beta będzie stanowić problem to nie wiem. Mam nadzieję że nie.
  • Odpowiedz