Wpis z mikrobloga

Moim teściowie przez ponad 20 lat byli zawodową rodzina zastępczą i specjalizowali się w wyjątkowo trudnych dzieciach opóźnionych, z FAS etc.
Takie hobby sobie znaleźli po tym jak moja żona i jej brat opuścili dom rodzinny. Przez te 20 lat ponad wychowali 14 dzieciaków. Były momenty, gdzie na raz było ich 6 :)
Pisze o tym, bo przedwczoraj mama miała urodziny i wielu z nich przyjechało jej złożyć życzenia pomimo, że są już dorośli od wielu lat i maja własne życie i często mieszkają daleko. Mama i tata od kilku lat już nie są rodzina zastępczą, bo wiek już nie ten, ale nadal pomagają tym dzieciakom w codziennych problemach jak trzeba spamując urzędy różne, żeby ich cisnąć o pomoc dla niektórych czy strasząc mediami pracowników mopsu xD
Niestety drogi niektórych z nich zeszły na manowce, ale mama i tata nawet im starają się pomóc jeśli się da

Taka historia ( ͡° ͜ʖ ͡°) #historia #zlociludzie #trudnesprawy
  • 13
  • Odpowiedz
zeszły na manowce


@Norev: narkotyki, alkohol, złe towarzystwo które wpędziło w dwa pierwsze. Zawszę były to dzieciaki z FAS, ale stopień jego był różny.
  • Odpowiedz
@Norev: w sumie problematyczna jest dwójka także bilans całkiem dobry. Jeden z nich stoczył się jak wrócił do swojej rodziny z której został zabrany i to oni doprowadzili go do ruiny.
  • Odpowiedz
@Zuleyka_z_Koviru: przeczytałem teraz ponownie co napisałeś.
Z moja małżonka nie mają żadnych relacji a z bratem żony jakieś mają.
My nie mieszkamy w polsce od 16+ lat a jak mieszkaliśmy to też na drugim końcu polski
  • Odpowiedz
@buczubuczu: tak często jest. czym później się patologicznym rodzicom odbierze dzieci tym mocniejsze więzi z nimi maja i niestety często oznacza to dramat. Do tego społeczeństwo gadające "nieważne jacy rodzice, ale to rodzice" i masz nieszczęście.
Było tak jak napisałes mniejwięcej. Chłopak skończył zawodówke poszedł do pracy i ojciec zabierał mu kasę i przepijał. Mieszkał z nim bo nie bardzo miał co ze soba zrobić. Pożalił się mojej teściowej i załatwiła
  • Odpowiedz