Wpis z mikrobloga

@Kamilove: Jak to jest, że nie ma żadnej firmy, która by przyuczyła jakąś osobę bez doświadczenia lub taką, która chce się na przykład przekwalifikować? Wszyscy narzekają na brak specjalistów, oferują nawet duże stawki, a czemu na przykład nie wezmą kogoś świeżego za mniejszą kasę + lojalkę i sobie go wyszkolą. Myślę, że chętnych by nie brakowało, bo to by było korzystne dla obu stron.
@Kamilove: No bo brakuje pracowników do specjalnych branż. Np. u mnie w uk brakuje do gastronomii i szacuje się ze pół miliona osob, bo zamknęli granice przez Brexit a potem ludzie wyjechali do swoich krajów na covid, a spora cześć osob przebranżowila sie na prace biurowa. I ch* mnie obchodzi, ze nie masz 2 miesięcy do 2 lat jakiegoś języka, ja szukam kucharza, a ich nie ma. XD No a do
@Kamilove: Znam ten ból xD
Szukałem pracy w lipcu. Głównie produkcja, głównie jakieś ogłoszenia z olx.
Praca podobno od zaraz, bez doświadczenia i fajna godzinówka. Szkoda że na żadne ogłoszenie nikt #!$%@? mi nie oddzwonił xD
Finalnie po 3 tygodniach zacząłem szukac pracy na serwisach typu aplikuj.pl/indeed.pl/pracuj.pl i pracke znalazłem ot tak. Najdziwniejsze było to jak już po rozmowie o prace i ogólnie tym całym wprowadzeniu, magicznie dostałem 5 telefonów z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Antybristler: firmy są ale nadających się do czegoś chętnych praktycznie brak, a studenciaki chcą od razu 5k i żaden nie ogarnia że już po pół roku może mieć więcej no ale za to że będziemy go uczyć to 5k na start nikt mu nie da
@Antybristler
@Pawell_17
Nawet nie to jest problemem. Ja aplikowałem 3 razy na obsługę klienta w wypożyczalni aut. Za każdym razem nawet nie dzwonili xd. Do tej pory nie wiem co tam się odjaniepawlilo. Swoją drogą to takie polskie narzekanie że nie ma pracowników ale nie tyle co chętnych ludzi do pracy co po prostu nie ma specjalistów. Każdy hy chciał pro mastera w każdej dziedzinie z 5 letnim doświadczeniem i 4 językami
@Kamilove jesli to nie IT to mowie, z agencjami pracy masz najwieksze szanse bo poniekąd to wlasnie im zalezy najbardziej.
Na OLX janusze tylko wyswietlili i zero odzewu przez tygodnie. Agencje i wieksze firemki oddzwaniaja pp max paruz dniach jak nie od razu