Wpis z mikrobloga

Zgadza się. Macica jednak to własne ciało i każdy ma prawo decydować o własnym ciele - czy chcę być w ciąży, czy nie. Tak samo nikt nie zmusza nikogo do dializy, albo do przeszczepu wątroby.


@johny-kalesonny: Popieram aborcję, ale to jest akurat beznadziejny argument. "Własne ciało" nic tutaj nie udowadnia. Nie możemy dysponować swoimi ciałami tak, jak nam się podoba, bo nóż Ci wbić w brzuch też mogę moim ciałem i
  • Odpowiedz
Dziecka tydzień przed porodem nie można eksterminować (chyba każdy normalny człowiek się z tym zgodzi), a zgodnie z Twoją logiką powinno się mieć do tego prawo.


@60scnds: Tak, można i to jest etyczne. Prawo do dysponowania własnym ciałem nie opiera się na "prawie do wbijania ludziom noża w brzuch, bo to moja ręka" - to prawo o dysponowaniu m.in. swoimi wewnętrznymi organami. Nie możesz kogoś zmuszać do przeszczepów, kogoś nerek nie
  • Odpowiedz
My kradli, oni kradną więcej, więc spoko.


@PoIand: ojj, nie trollu. Ale to PiS szedl z haslami TOTALNEJ ODNOWY zycia spolecznego w kraju, a kompromituje sie 100x bardziej od wszystkich partii razem wzietych, a do tego robi kompletny #!$%@? we wszystkich sluzbach, ktore powinny stac na strazy prawa i sprawiedliwosci (taki zarcik slowny, zebys sobie nie myslal).
  • Odpowiedz
Prawo do dysponowania własnym ciałem nie opiera się na "prawie do wbijania ludziom noża w brzuch, bo to moja ręka" - to prawo o dysponowaniu m.in. swoimi wewnętrznymi organami.


@johny-kalesonny: Udajesz, że odnosisz się do jakiegoś znormalizowanego prawa, ale to bełkot, który zmyślasz na bieżąco. Jakie prawo do dysponowania swoimi organami? Co to jest za koncepcja? Gdzie o niej przeczytam?

Etyczne wycięcie dziecka tydzień przed porodem xD Wykopki.
  • Odpowiedz
Udajesz, że odnosisz się do jakiegoś znormalizowanego prawa, ale to bełkot, który zmyślasz na bieżąco.


@60scnds: Co to za #!$%@? ad personam?

Gdzie o niej przeczytam?


@60scnds: https://amnesty.org.pl/kampanie/moje-cialo-a-prawa-czlowieka/

Etyczne wycięcie dziecka tydzień przed porodem


@60scnds: Zdecydowanie jest to etyczne. Nadal większość ludzi nie podejmie tej decyzji, ale ta decyzja należy do kobiety i tylko do niej.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Człowieku, to jest statement polityczny i nie pojawia się w nim nic o organach ani narządach. Poproszę link do informacji na temat konkretnego prawa, o którym pisałeś. To nie jest tak, że sobie wymyślamy, że jakieś prawo jest i uważamy to za fakt. Prawo ma to do siebie, że wynika z przepisów oraz ustaleń.

To nie ad personam, stwierdzam fakt. To był bełkot. Gdybym się skompromitował i udowodniłbyś mi to
  • Odpowiedz
Prawo ma to do siebie, że wynika z przepisów oraz ustaleń.


@60scnds: Przecież nie dyskutujemy o prawach urzędowych, ale o prawach człowieka

To nie ad personam, stwierdzam fakt. To był bełkot.


@60scnds: To był ad personam, bez żadnej merytoryki. Nie wniosłeś tutaj nic do dyskusji, tylko żałośnie się w niej spierdziałeś.

jak nie chcesz być w ciąży, to się zabezpiecz


@Shatter: Tak jest xD. Jak ktoś jest w ciąży
johny-kalesonny - > Prawo ma to do siebie, że wynika z przepisów oraz ustaleń.

@60...
  • Odpowiedz
Przecież nie dyskutujemy o prawach urzędowych, ale o prawach człowieka


@johny-kalesonny: Dlatego napisałem o prawachI i USTALENIACH. Praw nie wymyślasz sobie sam w czasie dyskusji i ich nie bronisz. Nawet, jeśli są to prawa człowieka, są one dyskutowane, powstają na ich temat publikacje naukowe, są wymienianie w porozumieniach międzynarodowych. Mają podstawy teoretyczne i filozoficzne. Nie wymyślasz sobie na swoje potrzeby jakiegoś "prawa do zarządzania własnymi organami" i go potem nie bronisz,
  • Odpowiedz
Prawo ma to do siebie, że wynika z przepisów oraz ustaleń.


@60scnds: Przecież nie dyskutujemy o prawach urzędowych, ale o prawach człowieka

@johny-kalesonny: Coś, co umownie nazywa się 'Prawami człowieka" to nic innego, jak tylko zwykłe ustalenia i nie różnią się one niczym od innych ustaleń między ludźmi. Nadawanie im jakiś "nadnaturalnych" mocy to nic innego, jak próba uczynienia z nich świeckiej religii.
  • Odpowiedz
Dlatego napisałem o prawachI USTALENIACH.


@60scnds: Przecież to są ustalenia. Nie czaję o co Ci konkretnie chodzi. Więcej, w kontekście samego prawa, to w UE masz rezolucję, że aborcja pwoinna być dostępna dla wszystkich: https://www.rp.pl/Spor-o-aborcje/210629605-Parlament-Europejski-Dostep-do-aborcji-jest-prawem-czlowieka.html

Dodatkowo:

Two key international documents protect these rights: the Universal Declaration of Human Rights and the International Covenant on Civil and Political Rights. Further the Convention on the Rights of Persons with Disabilities also requires protection
  • Odpowiedz
: a czy ma prawo zabić już narodzone dziecko? A czemu do 12 tygodnia, a nie 24 tygodnia?


@Shatter: A czy wtedy stanowi o własnym ciele? Ja jestem zwolennikiem aborcji do końca ciąży. 12 tydzień to akurat kompromis aborcyjny, do tego momentu nie rozwija się na tyle układ nerwowy, że płód nie czuje bólu.

Biologicznie płód to nowy byt po kilku dniach od stosunku. Nie rozumiem dlaczego ktoś miałby mieć prawo
  • Odpowiedz
a dlaczego do końca ciąży, a nie jeszcze rok po ciąży?


@Shatter: Ponieważ nie dysponuje wtedy własnym ciałem

ps to, że nie czuje bólu, to chyba najgłupszy argument, jaki można podać XD


@Shatter: To jest kompromis, niektórzy ludzie nie akceptują praw kobiet by dysponować własnym ciałem w całości.
  • Odpowiedz
No kurde, żeby nie zajść w ciążę nie trzeba dużo.


@Shatter: Nic nie rozumiesz. Aktualnie kobiety, które - UWARZAJ - chciały zajść w ciążęsą zmuszane do rodzenia płodów uszkodzonych genetycznie jak np zespołu Downa. Mamy tu więc znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą, jej partnerem i rodziną. A wszystko w imię religijnych farmazonów i pseudo obronie życia. Zaczynasz rozumieć?
  • Odpowiedz