Wpis z mikrobloga

Cześć. Poszukuję osoby, która ma dowolnego Maca (macbooka, maca, imaca) z procesorem M1 oraz ma oprogramowanie Parallels Desktop (opcjonalnie też crossover). Niedługo będę planował zakup maka z takim procesorem, ale chciałbym sprawdzić czy będzie chodziło parę moich starych gier na tym... Chciałby ktoś mi w tym pomóc? :)

#mac #macbook #macos
  • 7
@Softcore: Splinter Cell, od części 1 do 4 tj.: 1, pandora tomorrow, chaos theory i double agent. 1 i pandora tomorrow to praktycznie to samo jeśli chodzi o silnik graficzny, więc jak jedno będzie działać to i drugie.

Ps. zamierzam kupić kolejną generacje maków, która ukaże się na jesień. Wydajnościowo spokojnie powinno wystarczyć, ale jak nie będzie działało to może zbuduję kompletną wydajną maszynę na windowsie. Ogólnie mam trudny orzech do
@artur200222: Wypowiem się tylko w kwestii Chaos Theory (bo tylko tę część mam na Steam). Testowałem na Air M1 16GB RAM, 7 rdzeniowe GPU
Przez Crossover gra się odpala, ale do 60 fps zdecydowanie brakuje, nie wiem czy jest nawet 30, co jest zaskakujące jak na tak starą grę.

W Windows 10 ARM w Parallels 17 gra również się odpala, jest zdecydowanie płynniejsza (nie wiem ile ma fps, ale min 60