Wpis z mikrobloga

Z mojego dotychczasowego rozeznania wynika, że go pro hero 9 to najlepsza kamera na rower pod względem jakości obrazu i czasu pracy na baterii. Jednak jest ona mocno droga jak na wideorejestrator, a właśnie w taki sposób będzie wykorzystywana. Dlatego zastanawiam się czy warto kupować tę kamerę teraz czy może poczekać na gopro hero 10, która powinna pojawić się za jakiś 1-1,5 miesiąca. Myślicie, że 10-ka będzie w obecnej cenie 9-tki, a 9-ka momentalnie spadnie do aktualnej ceny 8-ki? Właściwie to od października do marca, gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni i za oknem będzie deszcz lub śnieżna breja, to i tak na rower nie wsiądę, więc może lepiej poczekać do kwietnia i wtedy kupić 9-kę lub 10-kę?

Jak porównuję z innymi kamerkami sportowymi, które chodzą od 300 do 1000 zł, to naprawdę mam wrażenie, że go pro 9 zostawia konkurencję daleko w tyle. Niestety jeżdżąc po wiejskich drogach natrafiłem już na tylu idiotów, że chcę mieć pewność, iż rejestrując wykroczenie, wszystkie niezbędne detale zostaną uwiecznione, a wszystkie dotychczas sprawdzone tanie kamery nie wzbudziły we mnie zaufania, ale może jestem w błędzie.

#gopro #rower #kamerasportowa
  • 10
@ToJestNiepojete: mi ani razu 9 sie nie zaciela jeszcze. Co do tego czy gp9 potanieje? Nie :D One trzymaja mocno cene, wiadomo może troche tak ale nie będzie to np. 500zł. Ja bym brał bo w 10 jedyne co moga wymyślić lepszego to albo wbudowany jack na mikrofon albo lepsza matryca. Niemniej jednak i tak gp9 będzie sztosem przez jeszcze dobrych kilka lat :)
@ToJestNiepojete: dzisiaj nagrywałem ciągiem ponad 2 h 15 minut przy full hd 50 fps ;) Wiele tez zależy od warunków. 10 nie będize w tej samej cenie na pewno. Pomiędzy jedną a druga pewnie będzie 500zł różnicy tak obstawiam ;) Do moich zastosować 9 mi wystarcza i jak wyjdzie 10 to na 100% nie będe zmieniał cokolwiek by nie wniosła (chyba, że będzie to świetnie działający jack na mikrofon :D)
@cysterna: Coś nie chce mi sie wierzyć w ten czas. To na standardowej baterii? Jakieś szczególne ustawienia 1h 40 minut to chyba najwięcej przy 1080@60 ludzie pisali, a tu jeszcze dobre pół godziny więcej? O jakich warunkach mówisz tutaj? Temperatura 25 stopni w cieniu na świeżym powietrzu czy że zimą koło 0 będzie gorzej?

A go pro 9 nie miało podobnej ceny co obecnie w momencie wydania? Nie śledzę dobrze tematu,