Wpis z mikrobloga

Pamiętacie "nasze matki nasi ojcowie"? Główny hejt Polaków na ten świetny serial wojenny wynikał ze sceny w której polscy partyzanci nie chcą uwolnić Żydów z transportu.

Tymczasem pierwsze lepsze czytanko o wojnie i proszę. Armia Krajowa morduje kilkudziesięciu Żydów w tym kobiety i dzieci. Oczywiście klasycznie prawicowcy starają się udawać że Polacy nie są genetycznie zdolni do złych rzeczy więc np Zychowicz twierdzi że musieli zabić tych biednych uciekinierów z obozu bo inaczej Niemcy by ich znaleźli i w ten sposób mogliby też wpaść na trop AK xD

Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki, świadczy o tym zarówno zbrodnia za zbrodnia w czasie iiws i tuż po jak i główna portalu wypok.pl

#neuropa #iiwojnaswiatowa #ak #armiakrajowa #historia #antysemityzm #bekazprawakow
knur3000 - Pamiętacie "nasze matki nasi ojcowie"? Główny hejt Polaków na ten świetny ...

źródło: comment_1628878324GzNZFYzkvrjB0Iv0zbTEvJ.jpg

Pobierz
  • 9
nasze matki, nasi ojcowie to najlepszy serial o 2 wś


@XXUnthinkableXX: Bez przesadyzmu, naprawdę. Cenię go za próbę ukazania tego konfliktu przez pryzmat "tych złych", przedstawiając dość niepoprawną politycznie wizję w której, uwaga, Niemcy to też byli ludzie (o zgrozo!) i też sporo wycierpieli (nie może być!), jako naród wrzucony do maszynki do mielenia mięsa przez #!$%@?ów, którzy obiecywali im wielkość i chwałę, a dostarczyli jedynie bezsensowną rzeź i sromotną porażkę,
@knur3000: Główny hejt Polaków wynikał z tego, że w większości nie widzieli oni pewnie tego "serialu", a jedynie zetknęli się z opiniami dziennikarzy.
Ja postanowiłem obejrzeć ten "serial" i mój hejt polega na tym, że ten "serial" jest po prostu gówniany. Słaba, infantylna historyjka, w której Niemcy są dobrzy, wszyscy inni są źli, a naziści to przylecieli chyba z kosmosu.
Jak tam z historyczną rzetelnością?


@TenTypZez: Jest w miarę OK. Historyjka napędzająca fabułę, o grupce znajomych wciągniętych w wir wojny i zmian politycznych w III Rzeszy, jest oczywiście wyssana z palca i naciągnięta jak guma od znoszonych gaci - ale tło oddane jest stosunkowo wiernie.