Wpis z mikrobloga

sugerujesz że trzeba z pracodawcą dyskutować że się chce zwolnić? Skąd Ty takie pomysły bierzesz.

@arysto2011: @frems:
zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje pogadać z szefem i mu powiedzieć, że odchodzisz z zespołu. Na takiej rozmowie jest wtedy zwykle omówione jak i komu przekazać bieżące tematy. Nawet jeśli korpo ma swoje procedury typu automatyczny garden leave, to możecie z szefem ugadać jak przeprowadzić odejście z pracy, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Rzucenie wypowiedzenia
@beethoven: Bzdura. Postanowiłem zmienić firmę i tyle. Moja decyzja i tylko moja. Jakoś w drugą stronę to nie działa i po prostu dostajesz papier na twarz i tyle. Rozmawianie i usprawiedliwianie się ze swojej decyzji jest słabe. Od razu pokazujesz, że nie łączą was partnerskie układy, tylko jesteś tym gorszym, który musi się usprawiedliwiać ze swoich decyzji, tłumaczyć, negocjować.
@arysto2011: nie rozumiem czemu traktujesz to jako usprawiedliwianie.

Od razu pokazujesz, że nie łączą was partnerskie układy, tylko jesteś tym gorszym, który musi się usprawiedliwiać ze swoich decyzji, tłumaczyć, negocjować.


Jest dokładnie ma odwrót. W ten sposób się pokazujesz że wstydzisz się po ludzku. Profesjonalnie załatwia się sprawę tak, że informujesz szefa i pytasz jak przeprowadzić Twoje odejście. Szef co najwyżej spyta czy jesteś zdecydowany i tyle. W ten sposób pozostawiasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@beethoven: dlaczego mam się wstydzić wypowiedzenia? To moje prawo!

Ale widocznie nie znasz pełnej historii. Otóż pracodawca oszukał mnie co do stanowiska. Dlatego odchodzę. Co więcej, oszukuje innych kandydatów, w których rekrutacji uczestniczę. Dlatego rzucam papier i życzę szczęścia.
@arysto2011: OP-ie, po prostu nie #!$%@? sie w tańcu, i wyślij wszystkie żądania (grusza i co tam jest) na adres siedziby w Polsce zwykłym listem poleconym ZPO. W dupie miej ichnie wzory wniosków, po prostu prosty list "żądam zapłaty gruszy" i tyle.

Obiegówki, sruwki, nie są obowiązkowe - jedynie dopilnuj żeby ktokolwiek pokwitował, że zdałeś sprzęt.
@arysto2011: a skoro poblokowlai ci konta to wyjebongo, w kp - słwo klucz "przestój", muszą ci zlecić zadania, a że zablokowali ci konta to nie mają ci jak zlecić. chyba że kurierem zlecą ci powrót do firmy i ogarnianie jakichś bzdetów