Wpis z mikrobloga

Godzinę temu dowiedziałem się że.kumpel się wylogował co na taśmie pracował. Od miesiąca gadał ze 27 lat ma i nie ma różowej a wszyscy już po ślubie, że prawie całe dnie spędza w pracy a kasy starcza tylko na wynajem i jedzenie, że nie ma znajomych a cała ta sytuacja z polityką to męczy. Dzisiaj nie mogli się do niego dodzwonić, ojciec jego pojechał i znalazł ciało #depresja
  • 154
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kotmirek: oczywista sprawa, dlatego napisałem moje osobiste odczucia co do tego. Wiadomo, że nikt kto decyduje się na samobója nie robi tego z rozsądku.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
ja gdybym miał już w zamyśle samobója to najpierw zanim bym go strzelił to poszedłbym i owalil jakiś bank albo zajął się gangsterka nie bojąc się śmierci a skoro już miałem w planie samobójstwo to by mi świstało czy, zrobię to w więzieniu czy domu albo czy ktoś mnie zastrzeli :)


@xdrcftvgy: mając w zamyśle samobója, możesz dalej się bać smierci+ raczej nie chciałoby ci się tego robić z powodu totalnej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Kotmirek: oczywista sprawa, dlatego napisałem moje osobiste odczucia co do tego. Wiadomo, że nikt kto decyduje się na samobója nie robi tego z rozsądku.

@a231: polemizowałbym czy nikt nie robi tego z rozsądku

  • Odpowiedz
@smutny_czlowiek: Osoby z takimi zaburzeniami często mają też stany lękowe, nerwice itp, a te choroby skutecznie blokują inne opcje. Straszne #!$%@?, w tym państwie z dykty w ogóle nie bierze sie pod uwage chorób psychicznych
  • Odpowiedz
@trybik555: szkoda że tak mało jest pomocy dla osób z problemami. Bo brak różowej jako powód do samobója świadczy o problemie psychicznym. Sam też kiedyś tak myślałem.
  • Odpowiedz
@trybik555: @smutny_czlowiek: właśnie w tym gównokraju nawet ludzie z depresją nie mają jak z niej wyjść, bo kogo mało stać na terapeute 150zł 1x w tygodniu przy zarobkach minimalnych.

do tego wyżywienie, jakiś wynajem itp.

Polska to chlew obsrany gównem jeśli chodzi o zdrowie psychiczne


@PiersiowkaPelnaZiol: Dodatkowo w takiej sytuacji rodzi się poczucie winy, że nie jest się wystarczająco ogarniętym człowiekiem, aby móc sobie zapewnić taką pomoc i wpada
  • Odpowiedz
właśnie w tym gównokraju


@PiersiowkaPelnaZiol:
No patrz, w Holandii opieka psychiatry kosztuje podobnie, a nawet więcej w relacji do zarobków, przynajmniej zarobków Holendrów bo w relacji do zarobków obcokrajowców pracujących na magazynach jest ze dwa razy drożej
  • Odpowiedz
właśnie w tym gównokraju nawet ludzie z depresją nie mają jak z niej wyjść


@PiersiowkaPelnaZiol: A skąd informacja o depresji?

Wszyscy #!$%@? chorzy. Jak się nie śmiejesz od ucha do ucha, to znaczy że jesteś #!$%@?. Bierz leki i się ciesz życiem! Weź leki, wyjdź do ludzi, idź pobiegać.

Typ miał beznadziejne życie, a nie depresję. Moim zdaniem popełnił błąd z tym samobójem, bo innych opcji jest pełno, ale szukanie tu
  • Odpowiedz
@onlymybuttgivesacrapp: oczywiście że miał depresje lub inne zaburzenie.

Żaden normalny człowiek bez zaburzeń nie myśli o samobójstwie i są na to udowodnione badania, ludzie nie chcą umierać.

zanim podasz przykład szwajcarii to weź pod uwage że tam masz kilka rozmów z psychologami, i jak masz zaburzenie to nikt ręki do tego nie przyłoży.

w skrócie, gówno się znasz i bagatelizujesz problem który w tym kraju jest ogromny.
  • Odpowiedz