Wpis z mikrobloga

Cześć ;) Mam psa rasy west highland white terrier, wiek 4 lata. Mimo młodego wieku wolno chodzi i jest taki mało energiczny... Biega za piłeczką, gdy ją odbijam, ale sam z siebie jest bardzo leniwy i wolny. Czy to powód do obaw, czy po prostu jest kanapowcem? Czy to może przez niedobór jakiś witamin (jakich? jakie polecacie?)?
#weterynaria #weterynarz #psy #zwierzaczki
  • 10
Jeśli wcześniej był energiczny i się bawił, a to zachowanie, które prezentuje teraz jest dla Ciebie nowe - koniecznie do weterynarza! Powolne chodzenie czy brak chęci do zabawy może być skutkiem np. bólu stawów. Jeśli zawsze tak było, to pewnie trafił Ci się taki egzemplarz. Może warto wprowadzić ćwiczenia i naukę trików?
@gissigissi: od zawsze lubił leżeć koło nas, na kanapie czy na łóżku. Z trików nauczyłem go *daj łapę* i tyle. Nie mam pomysłów na inne proste triki, które by ogarnęła. Nie chcę też jej ciągle dokarmiać, bo potem będzie wybrzydzać przy karmie/i tak już jest trochę przy kości. Ostatnio porusza się jeszcze wolniej, czasem przed wskoczeniem na stopień długo się *zastanawia* Oczywiście przyspieszy nagle, jak odbiję piłeczkę, ale sama z siebie
@picka: mój pies rok temu zrobił się "ślimakowaty", powolny, leniwy
zwalaliśmy to na stratność i upały
a to była nabierająca na sile niewydolność wielonarządowa
jak szambo wybiło ledwo ją odratowali, leczenie trwało dwa miesiące, z czego pierwszy miesiąc byliśmy w lecznicy codziennie, koszt kilka tysięcy
zabierz psa na badania, nie zwlekaj, nie warto
@picka: o tym powinien zadecydować weterynarz
taka podstawa od której należałoby zacząć to morfologia, biochemia, badanie ogólne moczu, badanie kału w kierunku pasożytów (koniecznie próbka z minimum 3 różnych wypróżnień), usg jamy brzusznej też bym rozważyła
@picka: w kwestii karmy nie doradzę bo się na tym nie znam
moja dostaje mokrą od john dog
pies nie powinien dostawać karmy zawierającej zbóż - to taka podstawa podstaw
coś więcej może ci @matra: doradzi, w przeciwieństwie do mnie ma sporą wiedzę w temacie
@picka: na wszystko. Ludzie sobie robią badania, wiedząc że coś ich niepokoi, a psy, o których wiemy że nie powiedzą wprost są notorycznie olewane.
Krew, kał, mocz 1-2x do roku; morfologia, biochemia z jonogramem, tarczyca; co 1-2 lata badanie serca, RTG/USG jeśli cokolwiek niepokoi. Profilaktyka to podstawa. Psy z reguły nie są same z siebie leniwe czy ospałe.

Jeśli pies jest powolny i bez życia, zaczynasz od krwi jak wyżej oraz
Mi się coś wydaje, ze to karma,ale nie jestem pewien.


@picka: większość chorób jest dietozależna, lub jeśli niekoniecznie, to i tak leczenie wspomaga się dietą/suplementacją. Każda sucha karma to słaby wybór, ale jeśli karma dodatkowo jest z tej niższej półki to już kompletnie słabo. West to na tyle niewielki pies, że pakowałabym go w mokrą wysokomięsną karmę.